Deutsch Version english version

 

»Rynek

Usługi Sieć 5G już działa. Ale jeszcze nie w Polsce
W Seulu uruchomiona została pierwsza usługa oparta o technologię 5G. Na początku skierowana jest ona do odbiorców korporacyjnych, ale już na wiosnę z tej … »
Technologie Robot humanoidalny T-HR3 Toyoty sterowany zdalnie przez sieć 5G
Toyota i japoński operator komórkowy NTT Docomo opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej … »

»Tematy specjalne

Automatyzacja produkcji Druk 3D w gospodarstwach domowych

Druk przestrzenny na początku był wykorzystywany wyłącznie w przemyśle. Teraz coraz częściej trafia również pod przysłowiowe strzechy. Według badania … »

Automatyzacja produkcji Szybciej, taniej, efektywniej. Automatyzacja produkcji

Dziś ciężko wyobrazić sobie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkcyjne bez zautomatyzowania procesów wytwórczych. Co więcej, trend ten będzie w … »

Automatyka budynków przemysłowych Zarządzanie energią w halach przemysłowych

Ceny energii elektrycznej wzrosły w tym roku roku już o 70% i wszystko wskazuje, że nadal będzie drożeć. Dlatego wielu przedsiębiorców zaczęło rozważać sposoby … »

Przemysł 4.0 Słoneczna farba

Nowa "farba słoneczna" pozwala przekształcić swój cały dom w źródło czystej energii. Może generować energię zarówno ze światła słonecznego, jak … »

»Automatyka i technologia

Monitorowanie i telekontrola Smart city – czy miasta przyszłości będą bezpieczne
W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19%) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z danych CBOS. Tymczasem wykrywalność przestępstw … »

»Sonda

Przemysł 4.0 to:

Konieczny kierunk rozwoju polskich przedsiębiorstw przemysłowych75%

Pożądany, ale w tej chwili zbyt wczesny trend dla polskich firm przemysłowych13%

Marketingowy slogan, zupełnie nie pasujący do polskich realiów13%

»Ludzie

Wywiady Samochody elektryczne są zbyt drogie
Michał Mikołajczyk, Electric Vehicles Charging Infrastructure, ABB mówi o warunkach, jakie muszą zostać spełnione, by na drogach pojawiło się więcej … »
Felietony Po co komu 5G
Ta cała piąta generacje telefonii komórkowej to tylko marketingowa ściema – takie opinie czasem można usłyszeć. Jest wiele osób, które jeszcze … »