Deutsch Version english version

 

»Rynek

Usługi Sieć 5G już działa. Ale jeszcze nie w Polsce
W Seulu uruchomiona została pierwsza usługa oparta o technologię 5G. Na początku skierowana jest ona do odbiorców korporacyjnych, ale już na wiosnę z tej … »
Technologie Udany testowy lot pierwszej polskiej rakiety
Choć wydawało się, że w kwestii podboju kosmosu polski przemysł może służyć wyłącznie jako dostawca poszczególnych podzespołów, to jednak przykład … »

»Tematy specjalne

Automatyzacja produkcji Szybciej, taniej, efektywniej. Automatyzacja produkcji

Dziś ciężko wyobrazić sobie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkcyjne bez zautomatyzowania procesów wytwórczych. Co więcej, trend ten będzie w … »

Automatyka budynków przemysłowych Zarządzanie energią w halach przemysłowych

Ceny energii elektrycznej wzrosły w tym roku roku już o 70% i wszystko wskazuje, że nadal będzie drożeć. Dlatego wielu przedsiębiorców zaczęło rozważać sposoby … »

Przemysł 4.0 Słoneczna farba

Nowa "farba słoneczna" pozwala przekształcić swój cały dom w źródło czystej energii. Może generować energię zarówno ze światła słonecznego, jak … »

Inżynieria energetyczna Roboty biohybrydowe budują z roślin

Celem projektu Flora Robotica, opracowywanego na uniwersytecie w Lubece, jest zbadanie symbiotycznych związków między robotami i roślinami naturalnymi oraz zbadanie … »

»Automatyka i technologia

Monitorowanie i telekontrola Smart city – czy miasta przyszłości będą bezpieczne
W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19%) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z danych CBOS. Tymczasem wykrywalność przestępstw … »

»Sonda

Przemysł 4.0 to:

Konieczny kierunk rozwoju polskich przedsiębiorstw przemysłowych75%

Pożądany, ale w tej chwili zbyt wczesny trend dla polskich firm przemysłowych13%

Marketingowy slogan, zupełnie nie pasujący do polskich realiów13%

»Ludzie

Felietony Po co komu 5G
Ta cała piąta generacje telefonii komórkowej to tylko marketingowa ściema – takie opinie czasem można usłyszeć. Jest wiele osób, które jeszcze … »
Wywiady Nadchodzi elektromobilna rewolucja
O warunkach, jakie muszą zostać spełnione, by na drogach pojawiło się więcej samochodów elektrycznych mówi Mirosław Marciniak, menedżer ds. kluczowych … »