Deutsch Version english version

 

»Rynek

Produkty Chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji
Firma OnRobot wprowadziła na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko Single Pad. Oferuje on te same … »
Usługi MindSphere firmy Siemens wspiera rozwój Internetu Rzeczy
System MindSphere firmy Siemens został uznany przez nąfirmę badawczą za wiodącą platformę oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. Może on w znacznym … »

»Tematy specjalne

Przemysł 4.0 Inteligentna fabryka – najważniejsze elementy

Koncepcja Przemysłu 4.0 wcale nie jest odległą przyszłością – już teraz w wielu fabrykach, w tym również na terenie Polski, stosowane są nowoczesne … »

Przemysł 4.0 Inteligentne fabryki to już teraźniejszość

Maszyny, które same stawiają diagnozę i z wyprzedzeniem zgłaszają konieczność naprawy, fabryki, w których wszystkie elementy pracują w jednej sieci i … »

Inżynieria energetyczna Elektrownia, czyli znakomita symbioza natury i technologii

Jeśli bateria jest rozładowana, sięga się po ładowarkę. W mgnieniu oka jest podłączona do gniazdka. Dzienne ładowanie zużywa następnie 3,9 kWh energii rocznie. To … »

Automatyzacja produkcji Osłony bezpieczeństwa z ryglowaniem

Osłony bezpieczeństwa są podstawowym środkiem ochronnym w tych procesach produkcyjnych, gdzie istnieje potencjalne ryzyko kontaktu człowieka z niebezpiecznym czynnikiem, … »

»Automatyka i technologia

Systemy napędowe i mechatronika Enkodery ważnym elementem serwonapędów
Serwonapędy stały się na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularnym rodzajem napędów wykorzystywanych m.in. w różnych gałęziach przemysłu, w … »

»Sonda

Przemysł 4.0 to:

Konieczny kierunek rozwoju polskich przedsiębiorstw przemysłowych67%

Pożądany, ale w tej chwili zbyt wczesny trend dla polskich firm przemysłowych22%

Marketingowy slogan, zupełnie nie pasujący do polskich realiów11%

»Ludzie

Wywiady Mamy więcej możliwości niż zagrożeń
O postępującej transformacji cyfrowej w obszarze przemysłowym oraz zaawansowanych technologiach i nowym spojrzeniu na organizację przedsiębiorstw rozmawiamy … »
Wywiady Robotyzacja polskiego przemysłu – bariery i szansa na poprawę
Dane Międzynarodowej Federacji Robotyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości – polski przemysł wciąż jest daleko w tyle za europejskimi liderami pod względem … »