12 tys. nowych produktów Schneider Electric w ofercie firmy Farnell

Farnell, Schneider Electric, automatyka przemysłowa © Farnell

Udostępnij:

Farnell rozszerzył swoją już dotąd bogatą ofertę produktów firmy Schneider Electric o 12 tys. nowych pozycji. Od teraz projektanci, integratorzy systemów, firmy zajmujące się montażem szaf i paneli sterowniczych, służby utrzymania ruchu oraz inżynierowie pracujący nad konserwacją sprzętu i zapewnieniem ciągłości produkcji będą mogli w jednym miejscu nabywać wszystkie produkty, potrzebne w automatyce przemysłowej.

Dzięki temu klienci otrzymują dostęp do największego wyboru produktów marki Schneider, dostępnego w firmie Farnell. Świadczy to również o wielkim zaangażowaniu dystrybutora we wspieranie inżynierów z branży automatyki przemysłowej. Mając we własnych magazynach ponad 50 tysięcy różnych produktów, 600 wiodących marek, Farnell staje się teraz preferowanym dostawcą dla wszystkich osób poszukujących podzespołów, narzędzi i urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej.Ostatnie innowacje w zakresie automatyki przemysłowej

• Czujniki OsiSense XM – elektroniczne czujniki ciśnienia o zakresie do 500 mbar z serii Telemecanique XMLP są przeznaczone do pracy z powietrzem, gazami, słodką wodą i olejami hydraulicznymi w aplikacjach przemysłowych, takich jak narzędzia, maszyny, prasy, podnośniki, systemy HVAC i inne systemy pneumatyczne lub hydrauliczne.

• Kurtyny bezpieczeństwa Preventa XUSL – zapewniają ochronę, dzięki której pomagają zwiększyć bezpieczeństwo personelu pracującego z niebezpiecznymi maszynami, jednocześnie umożliwiając częściowy lub pełny dostęp do strefy zagrożenia w trakcie załadunku lub rozładunku maszyny oraz na potrzeby regulacji i prac konserwacyjnych.

• Moduły bezpieczeństwa Preventa serii XPS – moduły bezpieczeństwa przeznaczone do najbardziej popularnych aplikacji bezpieczeństwa, dobrze sprawdzające się jako systemy zatrzymania awaryjnego, przełączniki, maty i czujniki krańcowe do detekcji obiektów lub kurtyny świetlne bezpieczeństwa na potrzeby monitorowania obecności obiektów. Zapewniają ochronę zarówno operatorowi, jak i maszynie.

• Czujniki Telemecanique z łącznością z chmurą – wybór przełączników krańcowych XIOT pozwala na monitorowanie maszyn za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu poprzez błyskawicznie rozwijającą się technologię LPWAN (Low Power Wide Area Network), pracującą w ramach infrastruktury firmy Sigfox.Lepsza precyzja

Automatyka przemysłowa to jeden z najszybciej rosnących sektorów gospodarki na świecie. Łączy zalety modeli opracowywanych w ramach idei Przemysłu 4.0 wraz z zaawansowaną analityką danych. Sztuczna Inteligencja i technologie Industrial IoT pozwalają znacząco przyspieszyć i zwiększyć precyzję wielu procedur przemysłowych, zwiększając tym samym produktywność i niezawodność. Farnell udostępnia na swoich stronach internetowych szereg materiałów na temat automatyki przemysłowej i sterowania, a w tym pomocne treści, przygotowane przez wiodących producentów. Produkty firmy Schneider Electric i inne rozwiązania automatyki przemysłowej są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Źródło: Farnell

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również