Kompaktowy termometr z komunikacją IO-Link

termometr Endress+Hauser © Endress+Hauser

Udostępnij:

Kompaktowe termometry firmy Endress+Hauser, są połączeniem niewielkich rozmiarów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie standaryzacji, trwałości, szybkości pomiaru i komunikacji cyfrowej. Stanowią propozycję dla pomiarów w ograniczonych przestrzeniach lub wymagających zunifikowanych rozwiązań w zabudowie aparaturowej, szczególnie do zastosowań higienicznych.

Temperatura, będąca najczęściej mierzonym parametrem w zastosowaniach przemysłowych, odgrywa kluczową rolę w automatyzacji procesów technologicznych. Dokładność i niezawodność przyrządów do pomiaru temperatury wpływa na wydajność i bezpieczeństwo zakładu. Termometr kompaktowy iTHERM CompactLine TM311 zapewnia niezawodny, bardzo dokładny i szybki pomiar. Został zaprojektowany głównie z myślą o zastosowaniach higienicznych i aseptycznych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jak również do zunifikowanych pomiarów w konstrukcjach kompaktowych instalacji modułowych, tzw.: skidów. Urządzenie zapewnia szeroki wybór przyłączy technologicznych, może być stosowane jako czujnik bezpośredniego kontaktu lub z osłonami termometrycznymi.

iTHERM CompactLine TM311 mierzy temperaturę za pomocą czujnika Pt100. W wersji z wbudowanym przetwornikiem, konwertuje sygnał wejściowy Pt100 na standardowy sygnał analogowy 4…20 mA lub podaje informację w postaci cyfrowej, zgodnie z protokołem IO-Link. Tryb pracy to cyfrowy lub analogowy wykrywany jest automatycznie przez przetwornik w momencie podłączenia przewodów sygnałowych. Urządzenie posiada zakres mierzonych temperatur od -50°C do 200°C.Termometr Endress+Hauser iTHERM CompactLine TM311 łączy w sobie następujące cechy:

• kompaktową konstrukcję w całości wykonaną ze stali kwasoodpornej,
• wyjątkowo krótki czas reakcji,
• najwyższą dokładność pomiaru nawet przy krótkich długościach zanurzenia.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również