Sterownik z serii CP2E firmy Omron wprowadza IoT do kompaktowych rozwiązań

Omron

Sterownik firmy Omron łączy w sobie porty wejścia/wyjścia, komunikację oraz sterowanie osiami potrzebne do sterowania maszyną - zapewniaja zaawansowaną kontrolę i łączność Internetu Rzeczy. Programowalny mikrosterownik PLC pozwala na gromadzenie danych i komunikację między maszynami.   

Producenci stanęli przed wyzwaniem usprawnienia procesu kontroli i łączności IoT. Zaczynając od konfiguracji maszyny, a kończąc na jej obsłudze i konserwacji, wydajność połączonych maszyn można zwizualizować za pomocą prostego programowania. Pomaga to zwiększyć produktywność i poprawić jakość w produkcji oraz w innych branżach. Firmy korzystające z kompaktowych maszyn muszą również wykorzystywać dane produkcyjne, wizualizować wydajność sprzętową oraz zapobiegać nagłym awariom i przestojom w pracy.

Nowa seria CP2E to ekonomiczny sposób na wdrożenie Internetu Rzeczy do kompaktowych maszyn. Gromadzi ona dane dotyczące wydajności maszyny i udostępnia niezbędne informacje sieci hosta. Wstępnie zdefiniowane dane programu w formie bloku funkcyjnego ograniczają pracę związaną z jego tworzeniem i poprawiają jakość poprzez standaryzację. Dzięki temu w praktyce, prawie każdy może konfigurować maszyny, które przeprowadzają złożoną kontrolę, skracając czas potrzebny na programowanie, testowanie, debugowanie i konserwację. Ponadto rozszerzony zakres temperatur roboczych zapewnia niezawodne działanie w maszynach w przypadkach niestandardowych zastosowań, gdzie również rośnie zapotrzebowanie na sterowniki. Model CP2E jest w pełni kompatybilny z wcześniejszymi rozwiązaniami firmy OMRON, takimi jak seria CP1.

© Omron

Lepsza łączność dla urządzeń szeregowych i Ethernet

• 2 porty Ethernet z funkcją przełączania: łączność między hostem i interfejsem HMI
• Nawet 3 porty szeregowe dzięki montażowi karty opcjonalnej: otwarta łączność z urządzeniami szeregowymi

Mniej wysiłku wkładanego w tworzenie złożonych maszyn

• Bloki funkcyjne OMRON do pozycjonowania i sterowania
• Uproszczone pozycjonowanie: funkcja pozycjonowania w 4 osiach z interpolacją liniową
• Pozycjonowanie przy użyciu jednej instrukcji
• Sterowanie PID z blokiem funkcyjnym automatycznego dostrajania zapewniający stabilną kontrolę temperatury

„Zamontuj i zapomnij” – niezawodne rozwiązanie do wszystkich warunków środowiskowych

• Rozszerzony zakres temperatury roboczej zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych
• Niewymagający zasilania akumulatorowego sprzęt zmniejsza koszty konserwacji
• Wskaźniki LED zacisku wejściowego/wyjściowego umożliwiają szybkie rozwiązywanie problemów
• Automatyczne wykrywanie i odzyskiwanie danych po wystąpieniu błędu bitowego zwiększa wydajność komputera, zapobiegając zatrzymaniu procesora

Dodając funkcjonalność Internetu Rzeczy (Internet of Things) do szerokiej gamy produktów, Omron przyspiesza tworzenie inteligentnego zakładu produkcyjnego, co jest kluczem do realizacji autorskiej koncepcji firmy wraz z jej klientami: „innovative-Automation” oraz osiągnięcia znacznych ulepszeń wydajności.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę