Sterownik z serii CP2E firmy Omron wprowadza IoT do kompaktowych rozwiązań

sterownik Omron © Omron

Udostępnij:

Sterownik firmy Omron łączy w sobie porty wejścia/wyjścia, komunikację oraz sterowanie osiami potrzebne do sterowania maszyną - zapewniaja zaawansowaną kontrolę i łączność Internetu Rzeczy. Programowalny mikrosterownik PLC pozwala na gromadzenie danych i komunikację między maszynami.   

Producenci stanęli przed wyzwaniem usprawnienia procesu kontroli i łączności IoT. Zaczynając od konfiguracji maszyny, a kończąc na jej obsłudze i konserwacji, wydajność połączonych maszyn można zwizualizować za pomocą prostego programowania. Pomaga to zwiększyć produktywność i poprawić jakość w produkcji oraz w innych branżach. Firmy korzystające z kompaktowych maszyn muszą również wykorzystywać dane produkcyjne, wizualizować wydajność sprzętową oraz zapobiegać nagłym awariom i przestojom w pracy.

Nowa seria CP2E to ekonomiczny sposób na wdrożenie Internetu Rzeczy do kompaktowych maszyn. Gromadzi ona dane dotyczące wydajności maszyny i udostępnia niezbędne informacje sieci hosta. Wstępnie zdefiniowane dane programu w formie bloku funkcyjnego ograniczają pracę związaną z jego tworzeniem i poprawiają jakość poprzez standaryzację. Dzięki temu w praktyce, prawie każdy może konfigurować maszyny, które przeprowadzają złożoną kontrolę, skracając czas potrzebny na programowanie, testowanie, debugowanie i konserwację. Ponadto rozszerzony zakres temperatur roboczych zapewnia niezawodne działanie w maszynach w przypadkach niestandardowych zastosowań, gdzie również rośnie zapotrzebowanie na sterowniki. Model CP2E jest w pełni kompatybilny z wcześniejszymi rozwiązaniami firmy OMRON, takimi jak seria CP1.


© Omron

Lepsza łączność dla urządzeń szeregowych i Ethernet

• 2 porty Ethernet z funkcją przełączania: łączność między hostem i interfejsem HMI
• Nawet 3 porty szeregowe dzięki montażowi karty opcjonalnej: otwarta łączność z urządzeniami szeregowymi

Mniej wysiłku wkładanego w tworzenie złożonych maszyn

• Bloki funkcyjne OMRON do pozycjonowania i sterowania
• Uproszczone pozycjonowanie: funkcja pozycjonowania w 4 osiach z interpolacją liniową
• Pozycjonowanie przy użyciu jednej instrukcji
• Sterowanie PID z blokiem funkcyjnym automatycznego dostrajania zapewniający stabilną kontrolę temperatury

„Zamontuj i zapomnij” – niezawodne rozwiązanie do wszystkich warunków środowiskowych

• Rozszerzony zakres temperatury roboczej zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych
• Niewymagający zasilania akumulatorowego sprzęt zmniejsza koszty konserwacji
• Wskaźniki LED zacisku wejściowego/wyjściowego umożliwiają szybkie rozwiązywanie problemów
• Automatyczne wykrywanie i odzyskiwanie danych po wystąpieniu błędu bitowego zwiększa wydajność komputera, zapobiegając zatrzymaniu procesora


TOP w kategorii
Dodając funkcjonalność Internetu Rzeczy (Internet of Things) do szerokiej gamy produktów, Omron przyspiesza tworzenie inteligentnego zakładu produkcyjnego, co jest kluczem do realizacji autorskiej koncepcji firmy wraz z jej klientami: „innovative-Automation” oraz osiągnięcia znacznych ulepszeń wydajności.

Źródło: Omron

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również