ABB zasila Gwiazdę Bosforu

ABB, centrum przetwarzania danych, rozdzielnie, zasilanie © ABB

Udostępnij:

NGN właściciel centrum przetwarzania danych Star of Bosphorus (Gwiazda Bosforu) reklamuje się jako „Cyfrowa forteca, która chroni tureckie dane”. To najbardziej zaawansowany obiekt tego typu w Turcji – pierwsze neutralne komunikacyjnie, komercyjne centrum danych, które posiada certyfikat poziomu Tier III wydany przez Uptime Institute.

Centra poziomu Tier III muszą gwarantować przeprowadzanie planowanych prac konserwacyjnych systemów zasilania i chłodzenia bez jakiejkolwiek ingerencji w pracę systemów IT. W tym przypadku jest to możliwe dzięki aparaturze niskiego napięcia ABB, którą można monitorować, konserwować i wymieniać nie zakłócając samego przetwarzania danych.Sercem Star of Bosphorus jest rozdzielnica System pro E Power. Można ją zmontować na różne sposoby z wykorzystaniem zaledwie kilku części i utworzyć obudowy w 120 różnych rozmiarach. Na potrzeby centrum inżynierowie ABB skonstruowali 39-panelową rozdzielnicę, w której zainstalowano szereg urządzeń systemów IT i zasilania. ‒ Dzięki systemowi udało się w sposób możliwie najbardziej efektywny wykorzystać dostępną powierzchnię, co w takich przypadkach bywa dużym wyzwaniem ‒ powiedział Recep Mert z ABB w Turcji. ‒ Uwolnioną w ten sposób przestrzeń można przeznaczyć pod dodatkową infrastrukturę IT, np. serwery czy urządzenia do komunikacji sieciowej.© ABB

Oprócz rozdzielnicy głównej, ABB dostarczyła m.in. zaawansowane urządzenia niskiego napięcia, takie jak wyłączniki Emax 2, Tmax i Tmax XT oraz systemy sterownicze. ‒ Wybraliśmy ABB ze względu na najwyższej jakości rozwiązania i pomoc techniczną ‒ przyznał Emin Kebeli, dyrektor ds. usług w chmurze w NGN. ‒ Mogliśmy w każdej chwili skontaktować się z odpowiednim specjalistą z ramienia ABB, który był zaangażowany w zarządzanie całym projektem, dobór produktów lub projektowanie rozdzielnicy.

ABB dostarczyła i zainstalowała całą infrastrukturę w cztery miesiące, a centrum rozpoczęło swoją działalność dwa miesiące później.

Źródło: ABB

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również