Aktory załączające do uniwersalnych zastosowań

©

Udostępnij:

Firma ABB od wielu lat specjalizuje się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i systemów, w tym dla automatyki budynkowej. W nowej ofercie produktów znajdują się aktory załączające serii KNX, m.in. kompaktowe Combi oraz urządzenia w wersjach Standard i Professional.

Nowa gama aktorów załączających ABB i-bus KNX Standard oferuje największy i najbardziej uniwersalny wybór komponentów, które spełniają wszystkie główne wymagania w nowoczesnych projektach komercyjnych. Dzięki wielu dostępnym urządzeniom o różnych możliwościach, od 2- do 12-kanałowych, klienci mogą teraz znaleźć aktor złączający idealnie dopasowany do danego zastosowania, co przekłada się na dodatkowe oszczędności podczas montażu rozdzielnicy.Aktory załączające i-bus KNX Standard sprawdzają się w uniwersalnych zastosowaniach w nowoczesnych budynkach handlowych. Te 12 urządzeń z powodzeniem wykorzystuje się w budynkach komercyjnych. Umożliwiają one łatwą instalację oraz montaż i demontaż bez użycia narzędzi, a także zapewniają oszczędność czasu i pieniędzy na etapie uruchomienia dzięki przyjaznemu interfejsowi. 

Z kolei aktory złączające ABB i-bus KNX Professional charakteryzują się doskonałymi parametrami w zakresie przełączania i poprawionymi funkcjami zarządzania energią. Są przystosowane do użycia w dużych budynkach komercyjnych, obejmują osiem urządzeń zaprojektowanych z myślą o niezawodnym przełączaniu pojemnościowych obciążeń do 20 A.

 

Dzięki czterem usprawnionym funkcjom kontrolowania obciążenia i zużycia energii na potrzeby wykonywania pomiarów, monitorowania, mierzenia i zarządzania, użytkownicy zyskują kompleksowy wgląd w zużycie energii i mogą weryfikować jej przepływ. Podczas parametryzacji aktorów złączających Professional istnieje możliwość zaprogramowania różnych ustawień lub scen, pozwalających np. wyłączać światła, gdy nie są one potrzebne, a tym samym obniżyć rachunki za prąd. Użytkownicy mogą wyłączać wybrane obciążenia przy użyciu energii z fotowoltaiki, aby zredukować pobór energii z sieci. Źródło: ABB

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również