AP20 - wskaźnik położenia Ethernetu przemysłowego.

© SICO

Udostępnij:

Nowy wskaźnik położenia SIKO AP20 jest idealnie przygotowany do wykrywania pozycji regulacji wrzeciona w maszynach. Wyświetla odpowiednie dane pozycyjne operatorowi i przekazuje je do układu sterowania maszyną. Wymagana jest prosta integracja systemu w połączeniu z nowoczesnymi interfejsami. Z jednej strony zapewnia to możliwie najkrótsze przestoje, z drugiej strony interfejsy zapewniają bezstratną transmisję danych między wskaźnikiem pozycji a układem sterowania maszyną.

Kompaktowy system jest odpowiedni do elastycznego wytwarzania za pomocą maszyn produkcyjnych, takich jak maszyny pakujące, maszyny do obróbki drewna, maszyny drukarskie i maszyny do dalszego przetwarzania produktów drukowanych. Wszędzie tam, gdzie dokonywane są ręczne regulacje na maszynach produkcyjnych, wskaźniki pozycji SIKO są w stanie zoptymalizować proces produkcji w taki sposób, że kosztowny czas ponownego montażu podczas zmiany produktu jest ograniczony do minimum. Po zainstalowaniu wskaźniki pozycji zapewniają 100% niezawodność procesu.Szeroka gama opcji integracji systemu sterowania

Oprócz już dostępnych interfejsów SIKONET5 i CAN, SIKO rozszerza swoje wskaźniki pozycji serii AP o najbardziej popularne interfejsy Ethernet-Fieldbus, takie jak Profinet, Ethernet / IP, EtherCAT i Powerlink. W ten sposób firma spełnia wymagania dla łatwej integracji w prawie każdym systemie kontroli prądu od szerokiej gamy producentów bez żadnych innych akcesoriów. W porównaniu do rozwiązania konwertującego, różnorodność komponentów jest zmniejszona, podobnie jak przestrzeń wymagana w maszynie. Ten znaczny wzrost elastyczności zapewnia nieprzerwaną komunikację między układem sterującym maszyny a wskaźnikiem pozycji przez cały czas, w szczególności w przypadku systemów, które realizują złożony proces produkcyjny.Przemysł 4.0 i inteligentna fabryka gotowe

AP20 musi osiągnąć pewien poziom łączności, aby spełnić wymagania Industry 4.0. Dla inteligentnej fabryki przyszłości czysta wymiana danych operacyjnych nie jest już odpowiednia. Wszechstronne opcje diagnostyczne rozszerzają ocenę stanu urządzenia w tym połączeniu i przekształcają wskaźniki pozycji, takie jak AP20 w inteligentne systemy automatyzacji. Dbają o to najnowsze technologie sieciowe i elektroniczna tabliczka znamionowa. Służy ona do identyfikacji typu urządzenia, numeru seryjnego i aktualnej wersji oprogramowania. Dodatkowe pomoce integracyjne, moduły funkcyjne, biblioteki oraz instrukcje ułatwiają instalację i uruchomienie, zapewniają także maksymalną wydajność w zakresie aplikacji i konfiguracji zadań.

Kompaktowy format karty kredytowej

Cechy wydajności AP20 łączą w sobie funkcjonalność precyzyjnego wieloobrotowego enkodera wartości absolutnej ze wskaźnikiem pozycji, ale wciąż w niezwykle kompaktowej formie o wymiarach 48 x 88 x 61 mm. Może być zainstalowany w urządzeniu w obszarze mniej więcej wielkości karty kredytowej. Ze względu na wymiary, AP20 nadaje się w szczególności do maszyn eksploatowanych w ograniczonej przestrzeni.

Kompatybilność instalacji i koncepcja modułowa

AP20 charakteryzuje się nie tylko doskonałą kompatybilnością z innymi rozwiązaniami systemowymi z serii AP. Dzięki wspomaganiu momentu obrotowego, mechaniczne wskaźniki położenia SIKO DA04 i DA09S mogą być również zintegrowane z systemami AP w celu stworzenia rozwiązania o modułowym formacie. ​​AP20 jest atrakcyjnym rozwiązaniem automatyzacji dla maszyn produkcyjnych, które muszą być często remontowane ze względu na małe rozmiary partii. Zmiany wpływające na konstrukcję ramy maszyny lub całego systemu nie są konieczne podczas montażu AP20.

 

Żródło: Sico

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również