Automatyku! Elektroniku! Energetyku! Sprawdź, czy możesz zarobić na podwyżkach cen prądu!

Oszczędzaj-prąd

Automatyku, elektroniku, energetyku: czy zastanawiałeś się, jak można zarobić na podwyżkach cen prądu? Czy znasz firmy, które mają wysokie rachunki za prąd? Czy jesteś gotowy poświęcić nieco casu na pozyskanie nowych umiejętności? Jeśli zadawałeś sobie powyższe pytania, to chcemy potwierdzić, że na podwyżkach cen prądu rzeczywiście można zarobić.

Ponieważ ceny energii rosną, menedżerowie rozważają wdrożenie rozwiązań wspierających oszczędzanie prądu. Inwestycje w fotowoltaikę wymagają nakładów i liczonego w latach zwrotu z inwestycji. Z kolei zmiana operatora, aby wynegocjować niższe stawki, przypomina hazard. Trzecią drogą jest wdrożenie rozwiązań monitorujących zużycie energii wewnątrz firmy po to, aby zidentyfikować i szczególnie nadzorować miejsca jej największego zużycia, eliminować najmniej efektywne odbiorniki energii, unikać przekroczenia przyznanych limitów mocy, wdrożyć scenariusze optymalizacji wykorzystania zasobów produkcyjnych, a także powiązać koszty zużycia energii z cenami produktów.

Oszczędności uzyskane w taki sposób w rachunkach za energię elektryczną mogą stać się źródłem zwiększonych przychodów. Większość menedżerów skłonna jest bowiem podzielić się uzyskanymi oszczędnościami. Jeśli jesteś pracownikiem firmy, możesz wdrażając system monitoringu zasilania wzmocnić swoją pozycję w firmie, uzyskać podwyżkę i wysoko cenione na rynku pracy umiejętności. Jeśli jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą w dziedzinie automatyki, wdrażasz systemy HMI czy SCADA, możesz pozyskać nowe przychody od nowych klientów.

Skąd jednak wziąć rozwiązanie sprawdzone w warunkach przemysłowych, proste we wdrożeniu i co równie ważne – przystępne cenowo? Zwróć uwagę na nowo oferowany w Polsce system PMMS (Power Monitoring & Management Solution) opracowany przez światowego producenta automatyki z Tajwanu: firmę ICP DAS. ICP DAS od początku swojej działalności największą wagę przykłada do jakości i przystępności cenowej. Dzięki efektowi skali i sprzedaży PMMS na całym świecie, koszt punktu pomiarowego z przekładnikiem zaczyna się od zaledwie 50 USD. Taka cena była w Polsce niedostępna przed ofertą wprowadzoną przez JM elektronik. Przystępne ceny PMMS pozwalają na rekordowo szybki zwrot z inwestycji, dystansując dotychczasowych dostawców monitoringu zużycia energii w sektorze przemysłowym, także w średnich i małych przedsiębiorstwach.

Koniecznie wejdź na stronę www.oszczedzaj-prad.pl. Znajdują się tam szczegółowe wyjaśnienie architektury, opisy urządzeń, filmy, dokumentacja i katalogi. Zapytania o informacje techniczne, cenowe czy warunki współpracy można kierować pod adres e-mail: pmms@jm.pl

Jak uruchomić i wdrożyć rozwiązanie PMMS?

W zamieszczonym poniżej 12-minutowym filmie instruktażowym prezentowany zestaw startowy umożliwia opanowanie wszystkich niezbędnych umiejętności do wdrożenia PMMS. Prezentowany zestaw startowy PMMS w cenie już od 800 USD złożony jest z pełnowartościowych elementów, przeznaczonych do późniejszego wykorzystania na hali produkcyjnej.

Źródło: JM elektronik

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę