Avnet podaje wyniki finansowe za pierwszy kwartał w roku 2019

raport, burko, praca © pixabay

Udostępnij:

Ekosystem Avnet nadal przyczynia się do zmian i transformacji. W podanym raporcie pierwszego kwartału w 2019 r. odnotowano znaczący progres m.in. sprzedaży, która wzrosła o 1,2% w porównaniu z okresem ubiegłego roku.

Nastąpiła znaczna poprawa w regionach Ameryki i EMEA oraz zanotowano solidne wyniki w segmencie połączeń międzysystemowych i pasywnych o wyższej marży. Ogólnie uzyskano lepsze przychody operacyjne i zysk na akcję oraz spore zwiększenie marży operacyjnej w porównaniu z rokiem poprzednim. Wyniki te pokazują postęp transformacji i wartość, jaką ekosystem dostarcza klientom. Dzięki ciągłemu wzrostowi liczby rozwiązań i szybkiemu rozwojowi realizacji, Farnell jest dobrze przygotowany do osiągnięcia długoterminowych celów wzrostu i zapewnienia trwałych zysków akcjonariuszy. 



Ekosystem Avnet nadal nabiera tempa i zwiększa zaangażowanie klientów w całym biznesie, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Farnell znacząco przyczynił się do wyników pierwszego kwartału. Koncentrujemy się na dostarczaniu podstaw, zapewniając, że nasi klienci mogą polegać na nas, aby dostarczać to, czego potrzebują. W tym kwartale większość poszła po naszej myśli. Zwiększyliśmy naszą rentowność, dokonując znacznego postępu w naszym nowym magazynie w Leeds, kontynuując ulepszanie naszej oferty internetowej, dodając trzech nowych dostawców do naszej karty linecard, a także poszerzając i pogłębiając naszą pozycję magazynową - podsumowuje Chris Breslin, prezes Farnell.



Źródło: element14

Udostępnij:

Drukuj



elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.




TOP w kategorii






Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również