Avnet SmartEdge Agile z AI i systemami bezpieczeństwa na krańcu sieci

Farnell element14, IoT © Farnell element14

Udostępnij:

Dodając „metaczujniki” do swojej oferty, firma Farnell element14 staje się jeszcze lepszym partnerem dla projektantów i producentów, tworzących rozwiązania IoT od wstępnej koncepcji do samego końca.

Farnell element14 rozpoczął dostawy SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy, opracowane we współpracy pomiędzy firmami Avnet, Octonion i ST Microelectronics. To pierwsze rozwiązanie w kategorii produktów określanej mianem „Meta-Sensing” („metaczujniki”). SmartEdge agile zawiera dziewięć czujników i pozwala projektantom wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) oraz używać jej na krawędziach sieci, a wszystko to przy użyciu bardzo łatwego interfejsu, niewymagającego jakiegokolwiek programowania.

Osiągnięcie sukcesu na dzisiejszym rynku IoT wymaga unikalnego połączenia sprzętu, oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa – wszystkiego tego, sprawnie ze sobą współgrającego. Dodanie sztucznej inteligencji do rozwiązań IoT w tradycyjnych systemach wiąże się często z nawet większą liczbą wyzwań, a w tym ze zwiększonymi kosztami i bardzo dużą złożonością oraz oczywiście z wydłużonym czasem, potrzebnym na przygotowanie produktu. Narzędzia, które pozwalają złagodzić te wyzwania stają się bezcenne.Źródło: Farnell element14

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również