Axis Communications oferuje nowe kamery termowizyjne

Kamera © Axis Communications

Udostępnij:

Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe bezhalogenowe kamery termowizyjne umożliwiające niezawodną detekcję i weryfikację. Urządzenia są w stanie przekazywać wysokiej jakości termowizyjne strumienie obrazu 24/7. Pracują w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych oraz dobrze nadają się do ochrony obwodowej i detekcji na dużą odległość.

AXIS Q1951-E i AXIS Q1952-E zapewniają obraz o optymalnym kontraście, a model AXIS Q1952-E pracuje również w rozdzielczości VGA 640x480, co umożliwia monitorowanie rozległego obszaru. Dzięki paletom termicznym nowe kamery termowizyjne Axis są w stanie identyfikować różne źródła ciepła, co ułatwia i przyspiesza interpretację obserwowanej sceny.Obie kamery mają fabrycznie zainstalowane aplikacje do proaktywnego dozoru: AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard. Dodatkowo można dokupić aplikację AXIS Perimeter Defender z funkcją analiz opartych na sztucznej inteligencji, które zwiększą skuteczność ochrony, umożliwiając dokładną detekcję oraz klasyfikację ludzi i pojazdów. Na potrzeby obsługi dźwięku urządzenia Axis wyposażone są w złącze mikrofonu. Są również kompatybilne z oprogramowaniem IP audio, które umożliwia generowanie komunikatów głosowych po wykryciu określonego zdarzenia, np. bójki lub strzałów z broni palnej.

Najważniejsze cechy produktów to: niezawodna detekcja 24/7, wbudowane cyberzabezpieczenia, kompaktowa i solidna bezhalogenowa konstrukcja, obsługa analiz opartych na sztucznej inteligencji i elektroniczna stabilizacja obrazu. Dzięki wbudowanym funkcjom cyberbezpieczeństwa kamery Axis zabezpieczają system przed próbami nieautoryzowanego dostępu. Bezpieczne przechowywanie kluczy kryptograficznych i certyfikatów oraz ochronę identyfikatora urządzenia Axis zapewnia technologia Axis Edge Vault.

Źródło: Axis Communications

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również