Bezołowiowe dławnice kablowe

dławnice kablowe © Hummel

Udostępnij:

Firma Hummel zaprezentowała bezołowiowe dławnice kablowe klasy premium HSK-M, które w przyszłości będą oferowane w rozmiarach od M12 do M63. Dzięki nim klienci mogą już dziś rozpocząć proces przechodzenia na bezołowiowe wyroby. Proces ten zapewnia zgodność z prawem i służy środowisku naturalnemu.

Aktualnie dławnice kablowe z mosiądzu mogą zawierać maksymalnie 4% ołowiu. Podstawę tego zwolnienia stanowi wyjątek od dyrektywy RoHS, który ma wygasnąć w dniu 21.7.2021 r. Nie wiadomo, czy zwolnienie zostanie przedłużone. Tym bardziej, że także na mocy rozporządzenia REACH wpisano ołów na listę "substancji potencjalnie niebezpiecznych". Oznacza to, że każdy, kto chce w przyszłości przestawić swoją produkcję na produkcję bezołowiową, może już dziś rozpocząć ten proces.

Użytkownicy nie muszą martwić się o funkcjonowanie nowych dławnic kablowych firmy Hummel w wersji bezołowiowej. Wszystkie właściwości techniczne, takie jak zakresy temperatur, szczelność, odporność na uderzenia i odciążenie pozostają niezmienione.  Nawet ważne dopuszczenia serii HSK-M – w tym zwłaszcza UL – pozostaną niezmienione.

Także zasady obchodzenia się pozostają proste. Bezołowiowe dławnice kablowe zachowują dotychczasowe numery artykułów i są po prostu uzupełniane i oznaczane przyrostkiem "LF" (lead free – bezołowiowe). Pomaga to zapobiec pomyłkom w magazynie. W ten sposób spełnione są warunki dla płynnego przejścia na nowy system.

Źródło: HummelUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również