Blisko 3 tys. instalacji fotowoltaicznych we współpracy ze śląskimi samorządami

Instalacja fotowoltaiczna © Pixabay

Udostępnij:

W ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” przewidziano 2 034 mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W Zawierciańskim Parku Technologicznym podpisano umowy i rozpoczęto realizację projektu. Z kolei w styczniu firma zawarła umowę na realizację 945 instalacji z gminą Kornowac. Oba przedsięwzięcia są współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.Tylko w gminie Zawiercie projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.Źródło: Hymon

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również