Boeing rozszerza zakres współpracy ze spółką Mentor Graphics

Siemens, Boeing, przemysł lotniczy, © Siemens

Udostępnij:

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics. Nowe porozumienie jest związane z inicjatywą Second Century Enterprise Systems (2CES), zgodnie z którą Boeing zamierza przekształcić swoje własne struktury, a także sposób działania całego przemysłu lotniczego, tak by sprostać wyzwaniom dwudziestego pierwszego wieku.

Jako największa na świecie firma sektora lotniczego, Boeing jest gotowy na to, by wprowadzić branżę w kolejne 100 lat działalności. Współpracuje w tym celu ze spółką Siemens, która dostarcza kompleksowy zestaw technologii umożliwiających projektowanie i wytwarzanie produktów nowej generacji, dzięki zastosowaniu na szeroką skalę automatyzacji i cyfryzacji. Decyzja została podjęta przez firmę Boeing po dogłębnej analizie dostępnych na rynku rozwiązań, ich obecnych i potencjalnych możliwości oraz stopnia elastyczności technologicznej – a wszystko po to, by sprostać zmieniającym się wymaganiom, z jakimi Boeing musi mierzyć się, prowadząc działalność biznesową. Długoterminowa umowa przewiduje zastosowanie przełomowych technologii grupy Siemens w takich obszarach jak: projektowanie systemów i komponentów elektrycznych i elektronicznych, a także prowadzenie analiz mechanicznych. Stanowi ona dla firmy Boeing fundament pozwalający na dostarczanie jej klientom kompleksowych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań.

Koncentrując się na technologiach oferowanych przez należącą do Siemensa spółkę Mentor Graphics, Boeing wprowadzi do swojej działalności standardową, ogólnofirmową platformę pozwalającą na projektowanie, produkowanie i weryfikowanie poprawności działania półprzewodników, obwodów drukowanych i układów elektrycznych (w tym wiązek przewodów). Nowe rozwiązanie pozwoli także na przeprowadzanie analiz termicznych i przepływowych komponentów mechanicznych.

- Dzięki współpracy z zespołem Siemens-Mentor połączymy najlepsze w branży rozwiązania do projektowania systemów elektrycznych z rozległym doświadczeniem firmy Boeing i wiedzą na temat procesu 2CES, pozwalającego na gruntowną transformację tej branży – skomentował John Harnagel, dyrektor ds. technicznych, Boeing Defense and Space.

 

Źródło:Siemens

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również