Branże PV i BIPV w gronie popandemicznych zwycięzców

Deloitte, budownictwo, nowe technologie, © pixabay.com

Udostępnij:

Z danych zebranych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) wynika, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 175% rok do roku i wyniosła 2108,9 MW na 1 lipca 2020 r. ML System uważa, że sektory PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców.

Oczekujemy, że ogólnoświatowy trend polegający na odchodzeniu od źródeł kopalnych w energetyce na rzecz OZE, w tym fotowoltaiki, czy rosnąca popularność, m.in. za sprawą legislacji i ekologii, rozwiązań promujących budownictwo dodatnie energetycznie, jeszcze zyskają na sile. Branże PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


Jako jeden z sygnatariuszy deklaracji współpracy w ramach Panelu Producentów Urządzeń Fotowoltaicznych „Przemysłowy Panel PV”, inicjatywy Instytutu Energetyki Odnawialnej, firma ML System opowiada się za konsolidacją krajowego łańcucha dostaw dla fotowoltaiki. Spółka uważa, że konsorcjum najważniejszych podmiotów branży fotowoltaicznej w Polsce, które łącznie odpowiada za aż 10% europejskich zdolności produkcyjnych w zakresie PV, może z powodzeniem konkurować z chińskimi producentami fotowoltaiki. 

Zgłaszamy ponadto gotowość do współpracy z rządem i administracją nad strategią przemysłową i wypracowaniem propozycji wkładu polskiego przemysłu w Europejski Zielony Ład – podkreśla Dawid Cycoń. 


TOP w kategorii
Źródło: ML System

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również