Centrum danych dla inteligentnej fabryki

Rittal, robotyzacja, środowisko przemysłowe, © Rittal

Udostępnij:

Postępującą automatyzacja i robotyzacja produkcji wprowadza przemysł w nową erę i na wyższy poziom. Aby umożliwić pracę inteligentnym maszynom, dane muszą być stale dostępne i szybko przetwarzane. Secure Edge Data Center (SEDC) to niezawodne rozwiązanie zaprojektowane wspólnie przez firmy Rittal, HPE i ABB do pracy w surowych środowiskach przemysłowych.

Przemysł 4.0 toruje drogę dla cyfrowych bliźniaków, profilaktycznej konserwacji oraz inteligentnych fabryk z całkowicie sieciowym i elastycznym systemem. Czujniki w maszynach oraz ich komponentach są połączone, przetwarzają dane w czasie rzeczywistym i komunikują się ze sobą. Procesy produkcji przebiegają optymalnie, ponieważ analizowane są wszystkie dane przychodzące z maszyn. Systemy IT, które umożliwiają przetwarzanie i analizę informacji bezpośrednio na miejscu, stanowią podstawę działania fabryki przyszłości.Mając na uwadze specyfikę branży przemysłowej, firmy Rittal, HPE i ABB wspólnie opracowały Secure Edge Data Center (SEDC) – kompletne centrum danych ze stopniem ochrony IP 55, możliwością wyboru redundancji zasilania oraz ciągłego chłodzenia (Continuous Cooling), ochroną przeciwpożarową i monitoringiem.

Rozwiązanie to pozwala na solidną i pełną implementację modeli Przemysłu 4.0. Środowisko IT dla Internetu rzeczy (IoT) może być przy tym skalowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu Rittal SEDC przedsiębiorstwa zyskują najkrótsze czasy latencji i jednocześnie integrację z chmurą (Microsoft Azure). Cały system jest skutecznie chroniony przed wpływem czynników zewnętrznych, a w przypadku awarii kluczowe komponenty, takie jak chłodzenie IT, dostępne są w dalszym ciągu w postaci redundantnych modułów.


Źródło: Rittal

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również