Chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

chwytak Gecko Single Pad © OnRobot

Udostępnij:

Firma OnRobot wprowadziła na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko Single Pad. Oferuje on te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. 

Wyróżniona wieloma nagrodami technologia Gecko wykorzystuje do chwytania takie samo rozwiązanie, jak łapy jaszczurki gekon podczas wspinania się: miliony cieniutkich włókien, wywierając siłę van der Waalsa, przyczepiają się do powierzchni przenoszonego przedmiotu. Chwytak nie wymaga sprzężonego powietrza lub zewnętrznego zasilania, co dodatkowo ogranicza koszty i usługi serwisowe. Ponadto Gecko może być szybko i łatwo podłączony za pośrednictwem jednosystemowego rozwiązania OnRobot, praktycznie nie wymaga programowania i współpracuje z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych, wspierając producentów w zwiększaniu elastyczności procesów.- Nasza unikatowa technologia Gecko pozwala automatyzować procesy, których nie może obsłużyć żaden inny chwytak, i teraz jest dostępna także w kompaktowym, elastycznym formacie, dającym naszym klientom jeszcze więcej możliwości – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. - Chwytak w 100% spełnia założenia plug & play i jest kolejnym rozwiązaniem w szerokiej gamie łatwych w obsłudze, opłacalnych i elastycznych narzędzi robotycznych, które pozwalają klientom skoncentrować się na realizowanej aplikacji nie zaś na robocie - dodaje.

O Gecko SP:

  • Kompaktowy, lekki i elastyczny
  • Obsługiwany udźwig: 1, 3 i 5kg
  • Bezkablowy, nie wymaga zewnętrznego źródła powietrza.
  • Praktycznie nie wymaga programowania
  • Chwytanie bez zostawiania śladów na błyszczących powierzchniach, nie wymaga czyszczenia
  • Mocny chwyt elementów perforowanych

 

Źródło: OnRobot

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również