Cloudboostr – otwarta platforma do tworzenia aplikacji w chmurze

Grape Up

Grape Up, zaprezentowała swój pierwszy produkt – Cloudboostr. Jest to otwarta platforma, dzięki której firmy mogą tworzyć, testować i wdrażać dowolne aplikacje w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Cloudboostr integruje wszystkie wiodące technologie open source w tym obszarze, jak Cloud Foundry i Kubernetes.

Platforma Cloudboostr powstała w oparciu o doświadczenia Grape Up związane z wdrażaniem w organizacjach rozwiązań Cloud Foundry oraz Kubernetes, czyli platform do zarządzania procesem tworzenia aplikacji w środowisku chmury, z wykorzystaniem m.in. architektury serverless, mikroserwisów i kontenerów. Oba te rozwiązania, zarówno Cloud Foundry jak i Kubernetes, muszą zawsze zostać jeszcze zintegrowane z wieloma innymi narzędziami opensourcowymi, które umożliwiają np. budowanie i testowanie oprogramowania, jego wersjonowanie, automatyzację testów i wdrożeń w środowisku produkcyjnym, a także monitoring działania.

- Dopiero razem takie środowisko jest pełnowartościową platformą developerską, która umożliwia tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji nie w ciągu miesięcy, ale dni – mówi Roman Swoszowski, współtwórca Cloudboostr i przedstawiciel zarządu w Grape Up.

Cloudboostr integruje w sobie zarówno platformę Cloud Foundry, jak i Kubernetes, a także wiele innych aplikacji, które są niezbędne do produkcji i wspierania działania aplikacji w chmurze. Środowisko to można zainstalować w podstawowej konfiguracji w ciągu jednego dnia.

Grape Up oferuje dwie opcje wsparcia dla klientów: Enterprise Dedicated Support – która obejmuje zdalną pomoc specjalistów Grape Up w przypadku ewentualnych kłopotów z obsługą platformy, a także Managed Services – w tym drugim wypadku firma w sposób kompleksowy zarządza i utrzymuje platformę. Odrębną usługą Grape Up jest także nauczenie klientów, jak tworzyć oprogramowanie w chmurze przy pomocy podejścia DevOps.

Jak podkreśla przedstawiciel Grape Up, dzięki Cloudboostr firmy mogą korzystać z wolnego od błędów środowiska do tworzenia oprogramowania w chmurze. To głównie zasługa gotowych do użycia szablonów, sprawdzonych wzorców architektonicznych i najlepszych praktyk w chmurze. Cloudboostr został także wyposażony w wiele narzędzi umożliwiających monitoring i analizę działania całego środowiska programistycznego w chmurze oraz tworzonych przy jego pomocy aplikacji. Z platformą - ze względu na jej otwarty charakter – mogą także zostać zintegrowane dowolne dodatkowe narzędzia i usługi.


Źródło: Grape Up

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę