Dassault Systèmes dołącza do Global Enabling Sustainability Initiative

zielony świat © iStock

Udostępnij:

Firma Dassault Systèmes dołączyła do międzynarodowej organizacji Global Enabling Sustainability Initiative (GeSI) działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju przy wsparciu technologii cyfrowych.

Członkostwo w GeSI oznacza dla Dassault Systèmes dołączenie do coraz liczniejszego grona największych firm i organizacji z sektora ICT z całego świata, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego przy wsparciu technologii cyfrowych. Innowacja nie jest ukierunkowana na zrównoważony rozwój, jeśli nie przemyślano dokładnie jej wpływu na środowisko i ludzi. Wykorzystanie modeli wirtualnych pozwala nie tylko tworzyć rozwiązania z myślą o zrównoważonej przyszłości w sposób efektywny, ale także umożliwia realizację założeń agendy „Cele Zrównoważonego Rozwoju” Organizacji Narodów Zjednoczonych – powiedziała Alice Steenland, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes. – Ambicją naszej firmy jest działalność biznesowa ukierunkowana na zrównoważony rozwój całego świata oraz ciągła praca nad poprawą jakości życia ludzi przez rozwiązywanie najpoważniejszych problemów we współpracy z naszymi klientami. Cieszymy się z możliwości tworzenia rozwiązań przyszłości we współpracy z innymi liderami branżowymi należącymi do GeSI. 

Luis Neves, dyrektor zarządzający i CEO GeSI, cieszy się z faktu, że do organizacji dołączyło Dassault Systèmes oferujące bogate doświadczenie z zakresu technologii cyfrowych 3D.

Misją GeSI jest działalność na rzecz bardziej inteligentnego i zrównoważonego świata bazującego na rozwiązaniach cyfrowych – mówi Neves. – Cieszymy się z możliwości długoterminowej współpracy z Dassault Systèmes. Wiedza i doświadczenie firmy pozwolą GeSI kontynuować prace ukierunkowane na tworzenie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych i wykorzystywanie ich zgodnie z założeniami „Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”. 

W ramach platformy 3DEXPERIENCE i bazujących na niej aplikacji, Dassault Systèmes zapewnia firmom i użytkownikom wirtualne środowisko 3D to tworzenia rozwiązań ukierunkowanych na zrównoważony rozwój. Z uwagi na fakt, że jest on główną siłą napędową gospodarki oraz postępu społecznego, firma Dassault Systèmes nie tylko umożliwia swoim klientom rozwój w sposób odpowiedzialny, ale także tworzy narzędzia pracy przyszłości. 

Organizacja GeSI jest uznanym na całym świecie liderem opinii, preferowanym partnerem i propagatorem idei zrównoważonego rozwoju w branży ICT, o czym świadczy jej metodologia, liczba członków i wpływ na szereg wytycznych. Wizją organizacji jest zrównoważony rozwój świata przez odpowiedzialną transformację wspieraną przez branżę ICT. Członkowie i partnerzy GeSI dzielą się wiedzą i doświadczeniem, aby rozwijać skuteczne rozwiązania w najbardziej krytycznych obszarach, takich jak zmiany klimatyczne, wydajność energii i zasobów, zarządzanie elektroodpadami, odpowiedzialne praktyki w łańcuchu dostaw oraz prawa pracowników i polityka społeczna.Źródło: Dassault Systèmes

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również