Dassault Systèmes napędza cyfrową transformację miast na całym świecie

© Dassault Systèmes

Udostępnij:

Platformy cyfrowe są infrastrukturą rozwoju miast XXI wieku. Program 3DEXPERIENCity realizowany w Singapurze, Jaipur i Rennes wykorzystuje holistyczne i systemowe  podejście do rozwoju miast. Przypadki zastosowania platformy Virtual Singapore (Wirtualny Singapur), prezentują symulacje i wirtualne testy nowych rozwiązań dla wyzwań urbanistycznych.

Firma Dassault Systèmes w dniach 8-11 lipca w trakcie World Cities Summit 2018 w Singapurze, zaprezentowała platformy cyfrowe, jako infrastrukturę rozwoju miast XXI wieku. Pokazała ona w jaki sposób platforma 3DEXPERIENCE umożliwia przemysłowi, rządowi i obywatelom na całym świecie wykorzystanie wirtualnego świata i przekształcenie zasobów terytorialnych w zasoby strategicznie wspierające zrównoważone planowanie urbanistyczne.W kontekście tegorocznego tematu wydarzenia „Liveable & Sustainable Cities: w przyszłość poprzez innowacje i współpracę”, Dassault Systèmes umożliwiła doświadczanie wirtualnej rzeczywistości, a także zaprezentowała rozwiązania w chmurze wspierające mobilność i globalną współpracę.

Firma pokazała holistyczne i systemowe podejście do planowania i współpracy możliwe dzięki 3DEXPERIENCity, które jest zasilane przez platformę 3DEXPERIENCE, co gwarantuje spójne cyfrowe środowisko do zarządzania danymi, procesami i ludźmi w zrównoważonych miastach. 3DEXPERIENCity już dziś jest wykorzystywane przez miasta na całym świecie, w tym Singapurze, Jaipur w Indiach oraz Rennes we Francji, na rzecz poprawy jakości życia.

W trakcie wydarzenia zaprezenetowane studia przypadku zastosowania platformy “Virtual Singapore” pokazały wykorzystanie 3DEXPERIENCity do symulacji i wirtualnych testów nowych rozwiązań dla wyzwań urbanistycznych. Uwzględniają one planowanie parku na podstawie danych demograficznych, zacienienia obszaru, a także krajobrazu zieleni, jak również naukową ocenę wpływu wiatru, słońca i hałasu na tereny zamieszkałe, koordynację robót drogowych tak, aby zminimalizować niedogodności i dyskomfort dla mieszkańców.

Podczas otwierającej wydarzenie sesji plenarnej w dniu 9 lipca, Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes, mówił o tym, w jaki sposób miasta powinny wykorzystywać innowacyjne pomysły i rozwiązania, aby stać się doskonałą do życia i zrównoważoną metropolią przyszłości.

- Dassault Systèmes została w tym roku uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie, między innymi za sprawą platformy 3DEXPERIENCE m.in. w dziedzinach takich, jak miasta. Nadając miejskim innowacjom wymiar społeczny,  wirtualny świat poszerza się i poprawia jakość świata rzeczywistego – powiedział Bernard Charlès. - Na przykład mobilność nie ogranicza się jedynie do sektora motoryzacyjnego. Innowacyjne ekosystemy łączące lokalne władze, samorządy, firmy przemysłowe, handlowców jak i obywateli wspólnie wymyślają nowe inteligentne i cyfrowe rozwiązania dla transportu. 3DEXPERIENCity umożliwia tym ekosystemom zobaczyć i ocenić co się wydarzy, jeśli scenariusz “co się stanie, jeśli” zaistnieje w miejscach, w których mieszkają, pracują i do których dojeżdżają, zanim zaangażują się w tworzenie zasobów na przyszłość. To jest całkowicie nowy wymiar rzeczywistość – dodał.Źródło: Dassault Systèmes

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również