Dron towarowy, który przetransportuje nawet 200 kilogramów ładunku

volodrone dron towarowy © Volocopter

Udostępnij:

Niedawno w Niemczech odbył się pierwszy lot powietrznej taksówki w przestrzeni miejskiej, a teraz twórcy tego urządzenia prezentują drona, który jest w stanie transportować ładunki o masie 200 kg. 

Twórcy Volocoptera przekształcili swoją powietrzną taksówkę na potrzeby użytku przemysłowego i w ten sposób powstał VoloDrone. 18-wirnikowa maszyna nie posiada miejsca dla pasażerów ani pilota, za to jest w stanie udźwignąć 200-kilogramowe ładunki i przebyć z nimi dystans 40 kilometrów. Oczywiście VoloDrone jest sterowany zdalnie lub może być zaprogramowany do lotu autonomicznego. Rozpędza się do 80 km/h.Taki towarowy dron może być używany do przenoszenia ciężkich ładunków np. na placach budowy czy w trudnodostępnych miejscach. Ze specjalnym wyposażeniem można go także wykorzystać do prac na farmach w postaci pylenia czy opryskiwania roślin.

Działanie i wykorzystanie VoloDrone'a prezentuje poniższy film:Pierwszy legalny lot maszyna ma już za sobą i aktualnie trwają testy zastosowań użytkowych. Producent obiecuje ponadto, że już niedługo sprzęt wejdzie do sprzedaży komercyjnej.

Źródło: Volocopter

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również