ecom prezentuje nowy tablet przemysłowy Tab-Ex 02

© ecom

Udostępnij:

Na targach HANNOVER MESSE 2018 odbywających się w dniach od 23 do 27 kwietnia, na stoisku firmy Pepperl+Fuchs (stoisko D76, hala 9) będą prezentowane tablety przemysłowe nowej generacji Tab-Ex marki ecom, przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Tablet przemysłowy Tab-Ex 02 oferuje znakomite parametry oraz zawiera innowacyjne aplikacje, m.in. z zakresu sztucznej rzeczywistości. Nadaje się do zastosowań w aplikacjach IoT oraz ułatwia wymianę danych z systemami SCADA/DCS, firmowymi systemami planowania zasobów (SAP, IBM Maximo), systemami zarządzania projektami i wspomaganymi komputerowo systemami planowania. Jako urządzenie lekkie i małogabarytowe, Tab-Ex 02 idealnie nadaje się do prowadzenia inwentaryzacji, śledzenia przepływu materiałów, zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zasobami. Na targach HANNOVER MESSE, ecom pokaże też w jaki sposób firmy mogą ekonomicznie wdrażać i czerpać zyski z rozwiązań IIoT, włączając w to innowacyjne rozwiązania z zakresu lokalizacji w czasie rzeczywistym oraz efektywnego, połączonego zarządzania zasobami.Tab-Ex 02, oparty na najnowszym tablecie Samsung Galaxy Tab Active2, pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat oraz zawiera wydajny mikroprocesor Octa Core taktowany zegarem 1,6 GHz i 3 GB pamięci RAM. Dzięki temu ecom daje technologiczne podstawy do realizacji złożonych aplikacji łączących ludzi, procesy i systemy za pośrednictwem IoT, będących decydującym czynnikiem sukcesu firm w nadchodzących latach. Udoskonalona część sprzętowa Tab-Ex 02 umożliwia na przykład identyfikację obiektów w instalacji z wykorzystaniem aplikacji sztucznej rzeczywistości. Oprogramowanie dostarcza użytkownikowi wszystkich danych w czasie rzeczywistym, jak również udostępnia je w sieci firmowej. Sztuczna rzeczywistość zapewnia większą przejrzystość i dostępność danych oraz szybszy i bezpieczniejszy przebieg procesów – od planowania po nadzór i utrzymanie systemu.

Tab-Ex 02 stanowi część opracowanego przez ecom systemu Mobile Worker z łącznością bezprzewodową, obejmującego smartfony, tablety, urządzenia peryferyjne i oprogramowanie. Z Pepperl+Fuchs jako marką parasolową, klienci zyskują spójny i rozwojowy system oraz portfolio usług globalnych do stref zagrożonych wybuchem, otwierające całkowicie nowe możliwości w całym łańcuchu dostaw. Odwiedzający mogą zapoznać się z całym systemem Mobile Worker oraz z szeroką gamą sprzętu i oprogramowania firm współpracujących na stoisku ecom i Pepperl + Fuchs (stoisko D76, hala 9).

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com

Źródło: MEPAX

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również