Edge Controller do odczytu danych

Edge Controller, komputer Automation PC 910, B&R © B&R

Udostępnij:

Rozwiązanie Edge Controller od B&R pozwala na łątwiejsze gromadzenie danych, ich obróbkę i wysyłanie do chmury. Komputer przemysłowy może służyć do analizy dużych zbiorów danych czy nawet uczenia maszynowego, jednocześnie pełniąc rolę kontrolera przemysłowego.

 Edge Controller B&R działa w oparciu o komputer Automation PC 910, dostępny również w wersji wyposażonej w procesor Intel XEON zdolny do obsługi zadań wymagających dużej ilości zasobów, takich jak uczenie maszynowe. Edge Controller działa na sprawdzonym systemie operacyjnym – komercyjnej wersji systemu Linux z gwarancją długoterminowej obsługi. Transmisja do chmury odbywa się za pośrednictwem MQTT.
Hypervisor firmy B&R umożliwia jednoczesne działanie systemu operacyjnego czasu rzeczywistego. Dzięki temu Edge Controller staje się pełnowartościowym kontrolerem przemysłowym o czasach cyklu poniżej 1 milisekundy. Za pomocą protokołu POWERLINK Industrial Ethernet, OPC UA lub innych sieci przemysłowych można podłączyć nieograniczoną liczbę modułów I/O lub kontrolerów. W przyszłości będzie to możliwe również w przypadku OPC UA TSN.
Źródło: B&R

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również