EPLAN Cogineer Advanced Automatyzacja w chmurze

EPLAN Cogineer Advanced, Software as a Service, oprogramowanie © EPLAN

Udostępnij:

Produkt EPLAN Cogineer Advanced oferujący możliwość automatyzacji zaprezentowała podczas targów Hannover 2018 firma EPLAN. Oferowany on będzie w oparciu o model "Software as a Service" (SaaS).

EPLAN Cogineer jest podzielony na dwa obszary funkcjonalne: Designer i Project Builder, które będą mogły być wykorzystywane tylko jako rozwiązania w chmurze obliczeniowej z oddzielnymi licencjami. Bezpieczeństwo danych jest oczywiście zapewnione: prawa użytkownika w obszarze Designer, w którym definiowane są zestawy reguł imakra do automatycznego tworzenia schematów, można jasno zdefiniować za pomocą nowej funkcji Rights Management.Użytkownicy zalogowani do Cogineer Project Builder uzyskują dostęp do autoryzowanych dla nich konfiguracji, wybierają opcje i warianty, a następnie generują zawartość projektu za pomocą jednego kliknięcia.

Na tegorocznych targach w Hanowerze, firma EPLAN zapowiedziała kolejny etap rozbudowy oprogramowania do automatyzacji. EPLAN Cogineer Advanced oferuje rozszerzoną funkcjonalność w zakresie interfejsów i instancji poprzez oddzielne licencjonowanie dwóch obszarów funkcjonalnych, Designer i Project Builder. Modele utworzone w Designer mogą być teraz edytowane tylko w programie Designer przez grupę użytkowników, którzy uzyskali do nich dostęp za pośrednictwem nowej funkcji Rights Management. Stanowi to kluczowy aspekt w odniesieniu do bezpieczeństwa danych. Kolejną interesującą funkcją jest nowy model biznesowy. Nadchodząca wersja 2.8, która prawdopodobnie będzie dostępna pod koniec lata 2018 roku, będzie mogła być wykorzystana jako usługa oparta na chmurze obliczeniowej.

EPLAN Cogineer Advanced zawiera interfejs importowania oparty na formacie XML. Za jego pomocą można importować pełne konfiguracje, w tym wszystkie zestawy wartości. Daje to dużą korzyść użytkownikom, a oprogramowanie może być szybko zintegrowane z procesami oraz istniejące dane do automatycznego tworzenia schematów mogą być nadal używane. W praktyce oznacza to dodatkową oszczędność czasu, dzięki unikaniu podwójnego przechowywania i wprowadzania danych.

Kolejną nową funkcją w EPLAN Cogineer Advanced jest możliwość włączania typowych elementów. Podczas procesu konfiguracji użytkownicy mogą dynamicznie wybierać, które częściowe funkcje lub obwody chcą wykorzystać w charakterystyce strukturalnej projektu. Obsługiwanych jest również wiele funkcji częściowych i pełnych. Włączanie tych typowych elementów może być również bezpośrednio kontrolowane poprzez import danych XML utworzonych podczas procesu. Największą korzyścią z włączania typowych elementów jest to, że pełna konfiguracja nie musi być tworzona dla każdego wariantu i struktury projektu docelowego. Stanowi to ogromną zaletę szczególnie w projektowaniu instalacji, gdzie często struktura dokumentacji z jednego projektu nie pasuje do żadnego innego. Inżynierowie i integratorzy systemów oszczędzają dużo czasu, mogąc ponownie wykorzystać część konfiguracji.

Wprowadzenie zależności logicznych i formuł zostanie znacznie uproszczone we wszystkich wersjach EPLAN Cogineer. Nowy Formula Assistant zapewni obsługę tych logicznych warunków i formuł, a zatem cała znajomość relacji dla funkcji lub grupy funkcyjnej może być wprowadzana jeszcze łatwiej i przede wszystkim, bez błędów. W zależności od typu zmiennych konfiguracyjnych oferowane będą tylko dozwolone operandy dla danego typu. Równocześnie, Formula Assistant sugeruje wszystkie dostępne nazwy zmiennych na bieżąco, podczas ich wprowadzania. Nie ma dzięki temu ryzyka popełnienia błędów literowych podczas wprowadzania danych, co zapewnia stałą jakość pracy nad projektem.


Źródło: EPLAN

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również