EPLAN wspiera działania w chmurze obliczeniowej

eplan, chmura obliczeniowa, Store Share View © EPLAN

Udostępnij:

Wprowadzanie danych do chmury obliczeniowej i wykorzystywanie ich na przykład do tworzenia scenariuszy współpracy staje się obecnie obowiązkowe. Jednak wiele firm zadaje pytania dotyczące właściwej drogi postępowania i właściwej "dawki". EPLAN oferuje teraz wsparcie w postaci Store Share View.

Jest to usługa oparta na Microsoft Azure, pozwalająca przenosić projekty EPLAN do chmury. Stanowi również podstawę przyszłych połączeń chmura-chmura. Pierwszym krokiem jest zaprezentowana przez EPLAN część usługi Store Share View, służąca do przeglądania, recenzowania i zgłaszania uwag do projektów przy wykorzystaniu funkcji redlining.

Od tego momentu EPLAN, asystuje swoim klientom krok po kroku przy wprowadzaniu danych do chmury obliczeniowej. Użytkownicy korzystają z centralnego źródła danych, udostępniającego w prosty sposób dane EPLAN wszystkim zaangażowanym w projekt (włączając w to kolejne procesy). Dostęp do danych jest uniwersalny: można go uzyskać z każdego urządzenia końcowego, z każdego miejsca i niezależnie od instalacji EPLAN.Już sama nazwa Store Share View pokazuje, czego mogą się spodziewać klienci rozpoczynający korzystanie z usług w chmurze: projekty EPLAN mogą być zapisywane w chmurze (Store) i są dostępne dla wszystkich uczestników projektu (Share), którzy mogą je oglądać (View) w dowolnej chwili. Nie wymagają nawet tradycyjnej instalacji Viewer, wymaganej wcześniej.

Technologie oferowane przez chmurę obliczeniową umożliwiają współpracę wielu partnerów nad wspólnym projektem. W kontekście Industry 4.0 uczestnicy projektu są często rozproszeni poza zasięgiem jednej firmy. Pracują oni nad wspólnym projektem oraz tworzą połączenia między swoimi rozwiązaniami programowymi, zwiększając korzyści dla użytkowników.

Firmy Festo i Lenze są partnerami EPLAN od lat. Zapisały one dane wielu swoich komponentów w EPLAN Data Portal, a same wykorzystują możliwości chmury obliczeniowej. Na targach Hannover Messe obie firmy przedstawiają pierwsze próby wykorzystania interfejsu Rest API w Store Share View. Technologia Rest API daje dostawcom zewnętrznym dostęp do danych inżynieryjnych, tak aby mogli optymalnie wykorzystać je w programie EPLAN w dalszych procesach.


TOP w kategorii
 


Źródło: EPLAN

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również