Epson realizuje interaktywną wystawę japońskiej grupy teamLab

Epson

Epson został wybrany do realizacji projektu grupy artystycznej teamLab w nowo otwartym muzeum Amos Rex w centrum Helsinek. 118 projektorów Epson o bardzo wysokiej jasności tworzy realistyczne cyfrowe instalacje, zaś kolejnych 17 jest używanych do celów marketingowych i edukacyjnych w innych częściach muzeum.

 - Ta wystawa pokazuje, jak świetnie można wykorzystać projektory, by zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia. Jest to coś, co z pewnością pomoże muzeum wzmocnić status Helsinek jako europejskiego miasta kultury - mówi Andrzej Bieniek, business account manager w Epson Europe. - Muzea, w szczególności te, które chcą zaoferować odwiedzającym nowoczesne i angażujące doznania, mogą dzięki wykorzystaniu projektorów Epson ożywiać dzieła sztuki używając do tego wyraźnych i jasnych obrazów z projektorów o długotrwałej wydajności i niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Projektory 3LCD firmy Epson są wykorzystywane do wyświetlania angażujących widzów instalacji cyfrowych stworzonych przez teamLab. Jest to licząca ponad 500 członków interdyscyplinarna grupa artystyczna, w skład której wchodzą programiści, inżynierowie, animatorzy CG, matematycy czy architekci. Ich celem jest „eksplorowanie nowej relacji między ludźmi, a światem za pomocą sztuki”. teamLab otworzył wiele dużych wystaw, które odbywają się równolegle w różnych miastach. Jedna z nich, zatytułowana Borderless, udostępniana od czerwcu br. w budynku MORI mieszczącym się w tokijskim DIGITAL ART MUSEUM okazała się wyjątkowym sukcesem frekwencyjnym.

- Ekspozycja teamLab jest wyjątkowo dużym wyzwaniem od strony technicznej. Z pomocą przyszły projektory 3 LCD firmy Epson, które dzięki swojej jasności, kontrastowi i odwzorowaniu kolorów, najlepiej się nadają realizowania projektów związanych z kulturą i sztuką - mówi Kai Kartio, dyrektor muzeum Amos Rex.

Muzeum Amos Rex jest miejscem, gdzie spotyka się sztuka i kultura miejska. Zostało tak zaprojektowane, aby udostępniać artystom elastyczne przestrzenie będące w stanie wyjść naprzeciw zmieniającym się wymaganiom nowoczesnej sztuki. Wyjątkowa jasność i odwzorowanie kolorów zapewniane przez projektory laserowe 3LCD oraz możliwość montażu obejmującego 360° sprawiają, że produkty Epson okazały się dla placówki idealnym wyborem do realizacji tego projektu. Zastosowane projektory Epson wyposażone w laserowe lub lampowe źródło światła 3LCD oferują rozdzielczość rzeczywistą 4K oraz obiektywy o ultrakrótkim rzucie.

Rynek projektorów stosowanych w instytucjach, w tym w muzeach, wzrósł o ponad 70% w ciągu ostatnich 10 lat. Udział Epson w rynku wynosi 30%, o 138% więcej niż drugi największy na rynku udziałowiec.


Źródło: Epson

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę