Ergonomiczna automatyzacja stacji elektroenergetycznych

copa data, zenon, stacja elektroenergetyczna, © Copa-Data

Udostępnij:

Planowanie i obsługa pracy stacji elektroenergetycznych wymaga uwzględnienia wielu kryteriów. Największe znaczenie ma jednak bezawaryjna praca pozwalająca zapewnić dostawy energii. Oprogramowanie zenon firmy Copa-Data charakteryzuje się solidnością i gwarantuje redundancję na kilka sposobów, w tym poprzez obsługę protokołu redundancji równoległej (PRP).

Błędom w działaniu zapobiegają blokady, a moduł Command Sequencer automatyzuje powtarzające się sekwencje poleceń. Pozwala to aktywnie zwiększyć bezpieczeństwo obsługi.W pełni zautomatyzowane działanie lub obsługa na miejscu
 Oprogramowanie zenon to elastyczny system obsługujący wszystkie poziomy automatyzacji. Sprawdza się zarówno w przypadku bezzałogowych, całkowicie zautomatyzowanych stacji elektroenergetycznych, jak i ergonomicznych interfejsów użytkownika do obsługi na miejscu. We wszystkich sytuacjach sterowanie staje się prostsze dzięki przejrzystym wizualizacjom.Skuteczna inżynieria – tworzenie projektów poprzez funkcję przeciągania i upuszczania
 Oprogramowanie pozwala szybko i bezbłędnie skonfigurować stację elektroenergetyczną, bez jakiejkolwiek konieczności programowania. Rozwiązanie działa na zasadzie orientacji obiektowej. Oznacza to, że raz zdefiniowany element można wykorzystywać ponownie w innym miejscu, w dowolnym czasie. Integracja elementów, procesów i funkcji odbywa się za pomocą pojedynczego kliknięcia myszy. Tym samym konfiguracja i utrzymanie złożonych projektów przebiega szybko i sprawnie. Nawet tak złożone funkcje, jak blokady czy redundancje są standardowo wbudowane w oprogramowanie zenon, a ich konfiguracja przebiega bez programowania. W efekcie można szybko i bezbłędnie integrować projekty.

Dodatkowe możliwości
Dodatkowe funkcje oprogramowania zenon upraszczające obsługę stacji elektroenergetycznych to m.in.: różnorodne opcje wizualizacji, moduł Process Recorder, łatwa w obsłudze funkcja raportowania, archiwizacja danych zgodnie z przepisami prawa oraz przemyślane symulacje procesów.
 
 

Źródło: Copa-Data

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również