Etykiety z serii Pro z samolaminującą taśmą

przewody z etykietami © Brother

Udostępnij:

Firma Brother dodała do swojego portfolio linię etykiet Pro. Nowa seria dedykowana jest elektrykom, inżynierom infrastruktury sieciowej i osobom pracującym w branży przemysłowej.

Etykiety z serii Pro powstały z wytrzymałych i trwałych materiałów oraz profesjonalnych klejów, co zapewnia niezawodne rozwiązanie do etykietowania nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Asortyment linii Pro Tape obejmuje siedem typów taśm w różnych szerokościach i kombinacjach kolorystycznych:

    • Taśma samolaminująca umożliwia zabezpieczenie zadrukowanych etykiet i trwałą ochronę dzięki warstwie laminatu. Idealna do przewodów, w tym CAT6A
    • Mocno klejąca taśma laminowana przeznaczona do gładkich, chropowatych lub malowanych proszkowo powierzchni,
    • Elastyczna, laminowana taśma identyfikacyjna Flexi ID stworzona do owijania i oznaczania przewodów,
    • Rurka termokurczliwa ze specjalnej nieprzylepnej taśmy, która po obkurczeniu przylega do kabla,
    • Laminowana taśma zabezpieczająca (plomba) dla dodatkowej ochrony, wyraźnie wskazująca czy etykieta została naruszona i uniemożliwiająca jej ponowne naklejenie,
    • Taśma kalkowa dedykowana branży przemysłowej, posiada termoczułą warstwę, która maskuje tusz lub specjalne płyny do bezpośredniego znakowania części.

Etykiety serii Pro przeszły serie testów, które potwierdziły, że oznaczenia są trwałe i nawet pod wpływem ścierania, działania środków chemicznych czy skrajnych temperatur pozostają czytelne. Taśma samoprzylepna charakteryzuje się np. trzykrotnie większą wytrzymałością na powierzchniach chropowatych w porównaniu do standardowej taśmy firmy Brother.

Elastyczna taśma identyfikacyjna i etykieta samolaminująca posiadają specjalnie opracowany klej do bezpiecznego owijania wokół zakrzywionych powierzchni o minimalnej średnicy 3 mm. Produkty serii spełniają wymagania przepisów dotyczących okablowania dla elektryków oraz norm ISO/IEC 14763-2 i ANSI/TIA-606-C dla inżynierów infrastruktury sieciowej.

Źródło: BrotherUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również