Fanuc Polska rozpoczyna cykl webinarów

Fanuc Polska uruchamia bezpłatny cykl webinarów, które wesprą polskie firmy w dostępie do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.

W ramach autorskiego programu, skierowanego zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, specjaliści oraz doradcy techniczni firmy Fanuc Polska będą niezobowiązująco i bezpłatnie dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu zastosowania robotów przemysłowych i robomaszyn CNC w wybranych procesach produkcji przemysłowej.
 
Dwa nurty tematyczne – roboty i robomaszyny

Program cyklu webinariów został zaplanowany z myślą o dostarczeniu szerokiego wachlarza użytecznych informacji odbiorcom o zróżnicowanym stopniu wiedzy w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej. W webinarach nie zabraknie ogólnych prezentacji wprowadzających w wybrane zagadnienia, takie jak np. systemy wizyjne (iRVision), systemy bezpieczeństwa (DCS), lasery w robotyce czy też nowe generacje kontrolerów Fanuc, jak również spotkań nastawionych na pogłębienie wybranych tematów.  

Z myślą o uczestnikach bardziej zaawansowanych przygotowane zostały materiały dotyczące m.in. projektowania stanowisk zrobotyzowanych przy użyciu języka Karel lub oprogramowania symulacyjnego Fanuc Roboguide; tworzenia zaawansowanych stanowisk zrobotyzowanych np. do realizacji wymagających procesów spawania; wyposażania robotów w wybrane funkcje ułatwiające realizację zadań procesowych jak np. Fanuc iRPickTool, która sprawia, że roboty potrafią identyfikować i pobierać obiekty z poruszającej się taśmy produkcyjnej.  

Osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy w zakresie obrabiarek CNC będą mogły wziąć udział w webinarach dotyczących najnowszej linii obrabiarek Robodrill. W ich programie zaplanowano m.in. przegląd opcji softwarowych zwiększających produktywność oraz prezentację oprogramowania Fanuc MTLinki, które umożliwia zdalny nadzór nad maszynami w czasie rzeczywistym i optymalizowanie parametrów procesów obróbczych, w celu efektywnej realizacji zamierzonych celów produkcyjnych. 

Innowacje i rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Istotną częścią rozwoju nowoczesnych rozwiązań firmy Fanuc są potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0, dlatego część webinarów zostanie poświęcona nowym generacjom robotów współpracujących (CR/CRX) oraz narzędziom umożliwiającym efektywne zarządzanie złożonymi łańcuchami produkcyjnymi. W ramach tych prezentacji będzie można poznać szczegóły dotyczące możliwości zdalnego zarządzania i nadzorowania produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej (FIELD/ZDT), wydłużającej żywotność parków maszynowych przy znaczącym ograniczeniu kosztów serwisu.

Niewielkie wymagania sprzętowe i czasowe

Webinary Fanuc będą miały formę wirtualnych spotkań na żywo, realizowanych w oparciu o platformę Cisco WebEx. Do aktywnego uczestnictwa w webinarze oprócz komputera, smartfona lub tableta połączonego z internetem potrzebny jest tylko czas, który należy zarezerwować na spotkanie, a także otwartość na interakcję z ekspertami. Na realizację każdego z webinarów organizator przewiduje ok. 1,5 godziny. 

Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w wybranym spotkaniu (zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia poprzedzającego termin spotkania poprzez formularz www.fanucpolska.pl/webinary lub pisząc na adres webinar@fanuc.pl), otrzymają link umożliwiający dostęp do wirtualnej sali szkoleniowej, a po zakończeniu webinara link do nagrania ze spotkania. 

Zakres tematyczny poszczególnych webinarów oraz proponowane terminy ich przeprowadzenia można znaleźć na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym polskiego oddziału firmy Fanuc.

Źródło: Fanuc Polska

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę