Farnell dostarcza moduł Bluetooth 5.0 Low Energy firmy Panasonic

©

Udostępnij:

Farnell rozpoczął dostawy opartego na kontrolerze Nordic nRF52840 modułu PAN1780 firmy Panasonic, realizującego funkcje interfejsu Bluetooth 5.0 Low Energy (LE). Farnell to jedyny w Europie dystrybutor, który posiada te moduły na stanie magazynowym, a także realizuje wysyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Ten niewielki moduł ma wymiary jedynie 15,6 mm x 8,7 mm x 2 mm. Wykorzystuje protokół Bluetooth 5.0, zrealizowany z użyciem sprawdzonego stosu Bluetooth mesh i jest polecany do wykorzystania w urządzeniach IoT w ramach infrastruktury inteligentnych miast, sieci przemysłowych lub w robotyce, w aplikacjach Przemysłu 4.0. 

Cechy modułu: 

  • Rdzeń Cortex® M4F, wyposażony w 256 kB pamięci RAM i wbudowaną pamięcią Flash o pojemności 1 MB, dzięki której nie ma potrzeby stosować zewnętrznego CPU, zmniejszając przy tym złożoność projektu, zajmowaną przestrzeń i całkowity koszt;
  • Ultra-niski pobór prądu czyni ten moduł idealnym do stosowania w aplikacjach zasilanych bateryjnie;
  • Moc wyjściowa do 8 dBm, a wysoka czułość układu nRF52840 w połączeniu ze wsparciem trybu Low Energy, uwzględnionym już na etapie projektowania warstwy fizycznej, ułatwia stosowanie w aplikacjach, w których wymagany jest duży zasięg transmisji;
  • Bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa, realizowany z użyciem mechanizmu ARM TrustZone CryptoCell 310, umożliwia bezpieczną pracę podzespołu, czyniąc układ idealnym komponentem do urządzeń monitorujących stan zdrowia, stosowanych w medycynie, lub przetwarzających dane na krawędziach sieci.

Protokół Bluetooth 5.0 pozwala na przesył danych z szybkością do 2 Mb/s z użyciem zaimplementowanej warstwy fizycznej Low Energy oraz na zwiększenie zasięgu, gdy warstwa fizyczna nadaje z szybkością 500 kb/s lub 125 kb/s. Co więcej, nowe rozszerzenie funkcji rozgłaszania pozwala na przesyłanie znacznie większych ilości danych w scenariuszach komunikacji bezpołączeniowej. Warto dodać, że moduł PAN1780 wspiera także protokół NFC Typu 2 (Near Field Communication, NFC-A), w celu uproszczenia parowania i implementacji rozwiązań płatności (przy czym wymagane jest wtedy użycie dodatkowej, zewnętrznej anteny).

Moduł pracuje w temperaturach od -40 °C do +85 °C i ma wbudowany czujnik temperatury.

Źródło: Farnell 

 

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również