Farnell prezentuje nowe rozwiązania wzmacniaczy audio klasy D

Farnell, wzmacniacze MERUS firmy Infineon © Farnell

Udostępnij:

Farnell wprowadził do sprzedaży wzmacniacze audio klasy D należące do serii MERUS firmy Infineon. Zastosowano w nich pionierską technologię wielopoziomowego przełączania, co pozwoliło poprawić parametry układów i zmniejszyć straty mocy podczas działania systemów audio.

Usprawniona konstrukcja, opracowana przez firmę Infineon, oraz ulepszone standardy produkcji skutkują uzyskaniem wyższego poziomu niezawodności i stabilności pracy podzespołów przez cały czas życia produktu. Nowa rodzina cechuje się też zwiększoną sprawnością energetyczną, mniejszymi rozmiarami i masą, lepszą odpornością na interferencje elektromagnetyczne oraz mniejszym kosztem sumarycznym w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.Inżynierowie elektronicy mogą wykorzystać układy audio wzmacniaczy klasy D serii MERUS w szeregu różnych aplikacji, takich jak głośniki zasilane z baterii lub akumulatorów, inne bezprzewodowe głośniki, soundbary, wielopokojowe systemy audio oraz systemy kina domowego.

Do rodziny układów MERUS zaliczają się w pełni zintegrowane, monolityczne wzmacniacze audio w postaci układów scalonych, wieloukładowe moduły wzmacniaczy audio oraz osobne układy sterowania wzmacniaczami i MOSFETy mocy, które można stosować w rozwiązaniach skalowalnych i dopasowanych do nawet najbardziej wymagających aplikacji.

Infineon jest znany ze swoich pionierskich rozwiązań dla aplikacji audio. Są one tworzone z użyciem opatentowanych rozwiązań architektonicznych, własnościowych algorytmów, zaawansowanych technologii produkcji oraz kompleksowym badaniom i testom – powiedział Lee Turner, Global Head of Semiconductors and Single Board Computing w Farnell. – Wzmacniacze serii MERUS, obecnie dostępne już w sklepie Farnell, pozwalają nabywcom na uzyskanie niezrównanych wrażeń w odniesieniu do dźwięku. Zostały zaprojektowane tak, by zmaksymalizować sprawność, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszych w swojej klasie parametrów audio, możliwych do uzyskania dzięki podzespołom o optymalnie dobranych rozmiarach, takich które będą pasować inżynierom-projektantom zarówno do rozwiązań konsumenckich, jak i profesjonalnych.Źródło: Farnell

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również