Farnell wzbogaca ofertę półprzewodników

Farnell

Farnell poszerzył swoją globalną ofertę półprzewodników, wzbogacając ją o podzespoły firmy Osram Opto Semiconductors. Dzięki nowym komponentom, takim jak m.in. diody LED, diody podczerwone, fotodiody i sensory optyczne, inżynierowie będą mieli większy wybór i możliwość porównania większej liczby układów w trakcie poszukiwań wysoce wydajnych rozwiązań.

Firma Osram Opto Semiconductors ma ponad 40 lat doświadczenia w opracowywaniu najnowocześniejszych produktów w obszarze źródeł światła, wizualizacji i technologii czujnikowej.

Nowe komponenty pogłębiają globalny wybór

Wyroby Osrama rozszerzają ofertę Farnella, dzięki czemu będzie on mógł lepiej spełniać potrzeby klientów działających na rynkach: motoryzacyjnym, urządzeń mobilnych, inteligentnych elektrycznych sieci przesyłowych, miernictwa, przemysłowym, automatyzacji biur i budynków, zarządzania zużyciem energii lub infrastruktury sieciowej. - Dodanie produktów firmy Osram Opto Semiconductors ponownie poszerza wybór półprzewodników, dostępnych prosto z magazynów Farnella – mówi Lee Turner, global head of semiconductors and single board computing w firmie Farnell. - Osram to kluczowy gracz na rynku optoelektroniki, a nasze nowe partnerstwo z tym producentem sprawi, że konstruktorzy sięgający do naszej oferty będą mieli możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii, gotowych do wprowadzenia do ich projektów, a tym samym pozwalających uzyskać przewagę nad konkurencją - dodaje.

Do kluczowych produktów, jakie będą gromadzone w magazynach firmy Farnell należą:

• Rodzina podczerwonych diod LED OSLON Black - nowa wersja, emitująca światło o długości 940 nm została przygotowana z myślą o użyciu wewnątrz pojazdów, np. w celu monitorowania stanu kierowcy, wykrywania zajętości foteli oraz rozpoznawania gestów. Korzystając z różnych długości fal i soczewek, produkty te pozwalają spełnić różnorodne wymagania klientów, a ponadto mogą one pracować z prądami dochodzącymi impulsowo nawet do 5 A.
• Rodzina fotodiod SFH 2200- nowa generacja komponentów obejmuje podzespoły znacznie mniejsze niż starsze modele. Mają one obudowę opracowaną zgodnie z nową koncepcją, która zakłada możliwość lutowania bez obaw o uszkodzenia, nawet przez rok od momentu pierwszego kontaktu podzespołu z powietrzem, co stanowi ogromną różnicę względem standardowych diod.
• Rodzina diod TOPLED E1608 o małej mocy - w ramach tej rodziny dostępne są podzespoły, które cechują się zarazem mniejszymi wymiarami obudowy, jak i wyjątkową uniwersalnością. Są w stanie spełnić niezmiernie różnorodne wymagania klientów. Szczególnie dobrze sprawdzą się w motoryzacji, w aplikacjach takich jak wyświetlacze, oświetlenie wnętrza i podświetlenie przełączników oraz instrumentów pokładowych.
• Szerokopasmowe diody podczerwone SFH 4776 - Komponenty te znajdą zastosowanie w nowych aplikacjach, jakie pojawiają się wraz z popularyzacją technik spektroskopii w bliskiej podczerwieni. Pozwalają mierzyć m.in. takie parametry, jak zawartość wody, tłuszczy, cukrów i białek w żywności i wyrobach farmaceutycznych.
• Platforma SYNIOS P2720 - Na platformę SYNIOS P2720 składa się 15 różnych rodzajów LEDów, cechujących się odmiennymi rozmiarami struktur półprzewodnikowych, innymi mocami i barwami emitowanego światła. Można je swobodnie dobierać i mieszać, korzystając z jednakowego rozstawu wyprowadzeń i tym samym dopasowując je do różnych aplikacji. 

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę