Firma igus na targach TAROPAK 2018

igus, taropak, robolink © igus

Udostępnij:

Dokładne, czyste, bezpieczne i obniżające koszty– na targach TAROPAK 2018 w Poznaniu igus zaprezentuje aż 50 tysięcy produktów, które można wykorzystać w konstrukcjach maszyn, dedykowanych branży pakującej, rozlewniczej i spożywczej.

Łożyska ślizgowe, które nie potrzebują smarowania, napędy liniowe, komponenty do maszyn pakujących wykonane z trybopolimerów iglidur, które mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością (zgodne z FDA), aż po niskokosztowego robota Delta. Firma igus – ekspert w dziedzinie wyrobów z trybopolimerów zaprezentuje na tegorocznych targach TAROPAK w Poznaniu ponad 50 tys. swoich produktów dedykowanych branży pakującej, mieszczących się w czterech działach tematycznych: inteligentne pakowanie, higieniczne projektowanie, redukcja kosztów, nisko kosztowa automatyzacja.– W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się dodatkowo, na prowadzenie na naszym stoisku krótkich warsztatów pod hasłem „igus w pigułce”. W ich trakcie można będzie w ciągu piętnastu minut zapoznać się ze światem produktów igus w branży pakującej. Uczestnicy warsztatów będą mogli bezpośrednio dotknąć tych produktów i zobaczyć, jak działają i w jakich konkretnych rozwiązaniach się sprawdzają – mówi Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający igus.

Warsztaty będą się odbywać codziennie (godz. 11:00, 12:00, 14:00 oraz 16:00). Na stoisku igus będzie też można obejrzeć maszynę pakującą firmy MECAD, która powstała na bazie produktów igus – zastosowano w niej prowadnicę liniową, robolink, napędy: SHTS i ZLW, rolki i trybotaśmę. Goście targów będą mogli także poznać szybkiego, niskokosztowego (poniżej 5 tys. euro) robota Delta. To nowe, łatwe w obsłudze urządzenie do automatyzacji zadań montażowych opracowane przez igus. Robot, który został po raz pierwszy zaprezentowany specjalistom na targach automatica 2018 w Monachium, oparty jest na trzech bezobsługowych napędach liniowych z paskiem zębatym drylin ZLW, bezsmarowych ciegnach łączących igubal i pasujących płytach adaptacyjnych. Silniki krokowe i enkodery NEMA zapewniają szybką obsługę do 1 kilograma z dokładnością ± 0,5 milimetra. Kompletny system ma przestrzeń montażową o średnicy do 420 milimetrów i może przenosić do pięciu kilogramów przy niskich szybkościach.

Targi TAROPAK odbędą się w dniach 1-4 października. Stoisko igus z numerem 57 dostępne będzie dla gości w pawilonie nr 6. 

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również