Firma RS Components oferuje zasilacze Quint Power

RS Components, zasilacze, szyna DIN, © RS Components

Udostępnij:

Firma RS Components (RS), oferuje najnowsze przeznaczone do montażu na szynie DIN zasilacze Quint Power firmy Phoenix Contact zapewniające łatwy dostęp do innowacyjnych funkcji oraz elastyczność i oszczędność miejsca.

Urządzenia Quint Power 4. generacji oferują moc znamionową do 100 W, napięcie wyjściowe 24 V oraz prąd znamionowy 1,3 A, 2,5 A lub 3,8 A. Są to pierwsze urządzenia z serii Quint Power o mocy poniżej 100 W wyposażone w funkcję dynamicznego wzmocnienia firmy Phoenix Contact, która umożliwia dostarczenie do 200% znamionowego natężenia prądu przez maksymalnie pięć sekund, co pozwala na uruchamianie obciążeń wykazujących się wysokim, krótkotrwałym zapotrzebowaniem początkowym.Modele o prądzie znamionowym 1,3 A i 2,5 A oferują także wzmocnienie statyczne umożliwiające w dowolnej chwili pracę przy przetężeniu do 25% przez pięć sekund, co pozwala na obsługę nagłych skoków natężenia.

Inne funkcje podnoszące wartość tych urządzeń obejmują: prewencyjne monitorowanie działania umożliwiające ostrzeganie o stanach krytycznych jeszcze przed wystąpieniem błędu oraz konfigurowalna sygnalizacji DC OK lub możliwość określenia progów mocy, co pozwala użytkownikowi dostosować monitorowanie parametrów wyjściowych do specyfiki zastosowania. Szeroki zakres napięcia wejściowego — od 85 do 264 V AC oraz od 88 do 350 V DC — zapewnia elastyczność umożliwiającą zasilanie z różnych źródeł, takich jak linie AC w różnych krajach lub magistrale DC, zespoły akumulatorów albo systemy zasilania przemysłowego.

Zasilacze Quint Power mogą pracować w temperaturze otoczenia od -25°C do 70°C, ich wąska i płaska konstrukcja o wysokości 90 mm pozwala oszczędzić miejsce w obudowach, a sprawność do 93,7% zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury i zmniejsza zużycie energii. 

Źródło: RS Components

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również