Flir przedstawia oprogramowanie dla kamer termowizyjnych

Flir, zdjęcia termowizyjne, kamery termowizyjne, oprogramowanie © flir

Udostępnij:

Firma Flir zaprezentowała Thermal Studio, czyli oprogramowanie do analizy obrazów termicznych i tworzenia raportów, stworzone do zarządzania dużą ilościązdjęć i filmów termowizyjnych. Oprogramowanie zaprojektowano z myślą o operatorach kamer termowizyjnych, którzy korzystają z ręcznych urządzeń, kamer do optycznego obrazowania gazów oraz bezzałogowych systemów lotniczych z kamerami termowizyjnymi.

Nowe funkcje pomiarowe, zaawansowane możliwości tworzenia formuł oraz specjalne szablony analityczne dla profesjonalistów w dziedzinie termografii - to cechy charakterystyczne nowego oprogramowania. W przeciwieństwie do podobnego oprogramowania innych firm, które wymaga od użytkowników przetwarzania pojedynczych zdjęć, program umożliwia obróbkę dużych partii zdjęć lub filmów termowizyjnych za pomocą kilku kliknięć. Technicy korzystają z Thermal Studio dla usprawnienia przetwarzania zdjęć, co oznacza, że operatorzy systemów UAS, którzy zapisują tysiące obrazów podczas jednego przelotu, będą mogli błyskawicznie edytować lub wyodrębniać dane o gorących punktach, a następnie eksportować je do dalszej analizy.Nowe oprogramowanie daje również zaawansowane możliwości przetwarzania, dlatego użytkownicy mogą szybko uzyskać wgląd w zgromadzone dane. Tryb wysokiej czułości i tzw. pixel binning dla lepszej wizualizacji gazu z plików .SEQ i .CSQ może pomóc technikom OGI do oznaczania wycieków gazu w ruchu na podstawie filmów. Dzięki zaawansowanym funkcjom pomiarowym i obliczaniu zasięgu specjaliści ds. utrzymania ruchumogą szybko tworzyć raporty specjalne – nawet 100 stron w czasie poniżej minuty.

Thermal Studio przyspiesza nawet najbardziej złożone przetwarzanie zdjęć i filmów termowizyjnych po zakończeniu produkcji, a ponadto umożliwia korzystanie z wieloźródłowych wykresów i obliczeń formuł. Program ma ponad 20 wersji językowych i jest kompatybilny z systemami Windows 7, 8 i 10 bez konieczności korzystania z pakietu Microsoft Office.

Źródło: Flir

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również