Global Cloud Data Center na wystawie Cloud Expo Europe w Londynie

© Aruba

Udostępnij:

Firma Aruba Cloud należąca do Grupy Aruba (www.aruba.it), jeden z największych dostawców usług chmurowych na świecie, weźmie udział w Cloud Expo Europe, międzynarodowej wystawie, która odbędzie się w Londynie w dniach 21 i 22 marca 2018 r. (Londyn, ExCeL Exhibition Center). W trakcie wydarzenia zaprezentuje program stworzony dla startupów potrzebujących szkoleń i wsparcia technologicznego: „We START you UP”, który pozwala otrzymać bezpłatny kredyt o wartości do 200 000 PLN.

Aruba Cloud skupi się na prezentacji pełnej gamy swoich usług chmurowych oraz przedstawi swoją najnowszą inwestycję, centrum danych Global Cloud Data Center, imponujący kampus zbudowany na przedmieściach Mediolanu, który szybko staje się jednym z głównych globalnych węzłów chmurowych.Marcin Zmaczyński, dyrektor ds. marketingu w Aruba Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej, 22 marca w godz. 11:35-12.00 w Multi-Cloud Strategy & Management, Services and Applications Theatre przedstawi prelekcję zatytułowaną „Za każdą chmurą jest centrum danych – lub więcej” skierowaną do firm spoza Włoch, które są zainteresowane umieszczeniem swoich danych w obiektach znajdujących się w granicach Unii Europejskiej. Jest to rosnący trend, wynikający ze zbliżającego się Brexitu , który umacnia Mediolan
w pozycji jednego z głównych centrów lokalizacji technologii informatycznych. Podczas prezentacji będzie można też zapoznać się ze strategią międzynarodowej Grupy Aruba, która działa obecnie na głównych europejskich rynkach, w tym we Francji, Polsce, Niemczech, Czechach, na Węgrzech, także w Wielkiej Brytanii, dzięki nieustannie rozwijającej się sieci usług oraz własnych i partnerskich centrów danych.

Global Cloud Data Center, największe centrum danych we Włoszech, oferuje klientom wyjątkową cechę, mianowicie to, że kampus jest samowystarczalny energetycznie, w wyniku czego usługi mogą być oferowane w bardzo konkurencyjnych cenach. Co więcej, zużywana energia pochodzi w 100 proc. ze źródeł odnawialnych; mówiąc ściślej, kampus technologiczny czerpie energię z własnej hydroelektrowni i paneli słonecznych, wykorzystuje się też wysoce efektywny system chłodzenia geotermalnego. Dodatkowo energia ze źródeł odnawialnych jest certyfikowana w ramach programu Gwarancji Pochodzenia (Guarantee of Origin, GO). Wszystkie systemy zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby spełniały najwyższe poziomy niezawodności określone normą ANSI/TIA 942-A Rating 4 (poprzednio Tier 4).

Cloud Expo Europe będzie też okazją do zaprezentowania programu stworzonego przez Aruba Cloud dla startupów potrzebujących szkoleń i wsparcia technologicznego. Program „We START you UP” pozwala otrzymać bezpłatny kredyt o wartości do 200 000 PLN, stałe wsparcie techniczne i liczne unikatowe korzyści pomagające w promowaniu i uruchomieniu działalności.

Do innych, ważnych międzynarodowych inicjatyw należy CISPE - Cloud Infrastructure Services Providers in Europe – stowarzyszenie założone w 2016 r., którego Aruba jest członkiem-założycielem i które dziś zrzesza ponad 20 dużych dostawców infrastruktury chmurowej działających w 15 europejskich państwach. CISPE stworzyło kodeks postępowania (Code of Conduct, CoC) zgodny z wymaganiami RODO w zakresie bezpieczeństwa danych; celem jest klarowne i przejrzyste informowanie o tym, gdzie znajdują się dane osobowe każdego obywatela, a także standaryzacja unijnych przepisów. Usługi chmurowe firmy Aruba, takie jak Private Cloud, Public Cloud, Cloud Backup i Cloud Object Storage, mają znak zaufania „CISPE-declared service”, ponieważ spełniają wymagania tego kodeksu.

Również z myślą o przejrzystości danych Aruba przystąpiła do Open Cloud Foundation (OCF), stowarzyszenia firm technologicznych, którego celem jest stworzenie fundamentu chmury otwartej; ma to zagwarantować klientom swobodę wyboru dostawcy usług i pomóc im uniknąć uzależnienia się od jednego producenta.Na stoisku C2110 Aruba będzie udzielać szczegółowych informacji o rozwiązaniach Aruba Cloud i rozdawać bezpłatne vouchery umożliwiające ich przetestowanie. Więcej informacji o sieci centrów danych Aruba można znaleźć pod adresem www.datacenter.it. Więcej informacji o usługach Aruba Cloud i programie „We START you UP” jest dostępnych


Źródło: ITBC

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również