HANNOVER MESSE – Przenieś Industry 4.0 na wyższy poziom

© Raven Media

Udostępnij:

HANNOVER MESSE to wiodące na świecie targi technologii przemysłowych. Jest to pierwsza ogólnoświatowa platforma dla Przemysłu 4.0, skoncentrowana na "Zintegrowanym przemyśle" i "Zintegrowanej Energii". Targi odbędą się w dniach 23-27 kwietnia 2018 r. w Hanowerze w Niemczech i zapewnią kompleksowy przegląd najnowszych wizji i technologii w zakresie digitalizacji systemów produkcyjnych i energetycznych.

Nadchodzące HANNOVER MESSE będzie miało pięć równoległych programów: IAMD (Integrated Automation, Motion & Drives), Digital Factory, Energy, Industrial Supply oraz Research & Technology. Współorganizatorem jest CeMAT, wiodące na świecie targi intralogistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Meksyk będzie gwiazdą jako kraj partnerski HANNOVER MESSE 2018. Na targach Digital Factory HANNOVER MESSE specjaliści z branży produkcyjnej będą mogli zapoznać się z nowymi rozwiązaniami z zakresu oprogramowania i IT, które pozwolą ich firmom w pełni zintegrować się i współpracować na poziomie cyfrowym.

Od sztucznej inteligencji (AI) po przemysłowe platformy IT – na targach dostawcy oprogramowania i IT zaprezentują pełną gamę rozwiązań dla użytkowników ze wszystkich branż. Oprócz sztucznej inteligencji kluczowe tematy tegorocznych targów to – uczenie maszynowe, wirtualna rzeczywistość/ cyfrowy bliźniak i bezpieczeństwo przemysłowe.

Technologie cyfrowe są siłą napędową czwartej rewolucji przemysłowej, często nazywanej Przemysłem 4.0 – powiedział Arno Reich, Global Director Digital Factory na HANNOVER MESSE – Wspólnie, Digital Factory i Automation pokażą na HANNOVER MESSE, że wszystkie technologie przemysłowe muszą być w pełni zintegrowane i zdolne do szybkiej, i wydajnej współpracy. Spodziewamy się, że wystawcy z Digital Factory tchną życie w tegoroczny temat przewodni HANNOVER MESSE: "Integrated Industry - Connect & Collaborate." 

Współpraca między ludźmi i robotami, cyfrowe bliźniaki jako wirtualne wersje produktów fizycznych i inżynieria jednoczesna, to różne przejawy bezprecedensowego poziomu łączności, który w równym stopniu przekształca procesy, modele biznesowe i firmy. Przemysłowe platformy IT, które są w stanie gromadzić, łączyć i analizować ogromne ilości danych z różnych źródeł, odgrywają kluczową rolę w tym kontekście. To samo dotyczy oprogramowania, które zapewnia technologiczną podstawę integracji rozwoju produktu, produkcji i dostawców. Inne kluczowe tematy w tegorocznej cyfrowej fabryce to ERP, MES, CRM, przemysłowe usługi w chmurze, bezpieczeństwo przemysłowe i produkcja dodatków.

Odwiedzający wystawę mogą spodziewać się szerokiej gamy rozwiązań programowania, w tym wysoce wyspecjalizowanych aplikacji do tworzenia produktów wirtualnych, planowania i kontroli produkcji oraz analizy predykcyjnej. Kolejny temat, który będą omawiane dotyczy sposobów osiągnięcia optymalnego przepływu ogromnych ilości danych w cyfrowych fabrykach. Amazon Web Services, IBM i Microsoft, wraz z ich uczeniem maszynowym i rozwiązaniami do analityki dużych danych, są dziś jednymi z najważniejszych partnerów transformacji cyfrowej w branży. Chińskie firmy technologiczne Huawei i Haier, które po raz pierwszy uczestniczyły w zeszłorocznej Digital Factory, również powrócą w tym roku na jeszcze większych stoiskach. 

Źródło: Hannovermesse

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również