Hipersoniczny "samolot kosmiczny" nowym wynalazkiem

TechSpot

Na brytyjskiej konferencji kosmicznej, Krajowa Agencja Kosmiczna ogłosiła, że ​​będzie ściśle współpracować z australijską Agencją Kosmiczną nad umową, która obejmuje perspektywę hipersonicznych podróży kosmicznych między Australią a Wielką Brytanią. 

Do 2030 r. loty hipersoniczne mogą potencjalnie pozwolić ludziom podróżować z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku w ciągu godziny. Czas podróży do Australii osiągnął by cztery godziny. Takie są ambicje brytyjskich i australijskich agencji kosmicznych, które niedawno podpisały umowę, tak aby móc współpracować i rozwijać się w branży kosmicznej.

Część tej współpracy obejmuje pracę nad nowym samolotem naddźwiękowym napędzanym przez brytyjską firmę Reaction Engines. - Uruchomiliśmy silnik rakietowy Sabre, który może umożliwić dotarcie do Australii w ciągu zaledwie czterech godzin - powiedział dr Graham, dodając, że - to technologia, która z pewnością może pozwolić na obsługę operacyjną, a prace są już bardzo zaawansowane.

© TechSpot

Dyrektor programowy firmy, Shaun Driscoll, powiedział - silnik Sabre jest hybrydą silnika rakietowego i silnika odrzutowego, ponieważ niezbędny do procesu spalania tlen pobierany będzie z atmosfery ziemskiej. Rakiety naprawdę nie rozwijały się od 70 lat, podczas gdy silniki lotnicze stały się bardzo wydajne, więc jeśli możesz połączyć silnik lotniczy i rakietę, możesz mieć bardzo lekki wydajny układ napędowy i zasadniczo stworzyć samolot kosmiczny.

Podczas lotu samolot hipersoniczny będzie mógł osiągnąć prędkość ponad 6100 km/h.

Dzięki ponad 100 milionom funtów (130 milionów dolarów) w ciągu ostatnich czterech lat Reaction Engines wzbudził zainteresowanie wielu znanych marek w branży, w tym BAE Systems, Rolls-Royce i Boeing.

Źródło: TechSpot

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę