igus zaprasza na wirtualne targi i prezentuje nowości na 2020 rok

©

Udostępnij:

W czasach, gdy wszystkie imprezy targowe są odwoływane bądź przenoszone na bliższą bądź dalszą przyszłość, firmy muszą próbować dotrzeć do swoich klientów na inne sposoby. igus zorganizował w tym celu wirtualne stoisko targowe, na którym prezentuje ponad 100 swoich nowości i rozwiązań, dzięki którym klienci mogą obniżyć swoje koszty i zwiększyć efektywność produkcji.

Stworzone w Kolonii stoisko o powierzchnii 400 m2 jest dostępne online pod adresem www.igus.pl/wirtualnetargi i zawiera kluczowe informacje na temat najważniejszych produktów firmy igus. Targi są częścią cyfrowego wsparcia udzielanego klientom, w ramach którego można organizować indywidualne lub grupowe spotkania z ekspertami firmy.W poszczególnych strefach odwiedzający mogą korzystać z wyświetlaczy, filmów i tekstów, aby sprawdzić proponowane rozwiązania – od przewodów SPE zaprojektowanych specjalnie do pracy w e-prowadnikach, po lekkie, polimerowe prowadnice teleskopowe drylin oraz inteligentne rozwiązania smart plastics.

e-prowadnikowy system zasilania
 
Bezpieczne prowadzenie energii podczas długich przesuwów przy niskim koszcie – taki był cel opracowania systemu autoglide 5. Nowy system e-prowadnika został zaprojektowany specjalnie do poziomych zastosowań w intralogistyce i suwnicach. Nowością w tym rozwiązaniu jest brak rynny prowadzącej, która jest kosztowna w utrzymaniu i musi być regularnie czyszczone, aby uniknąć przerwania styków. Zamiast tego, wyprofilowany e-prowadnik porusza się wzdłuż specjalnej liny.

autoglide 5: dla bezpiecznych, szybko montowanych i ekonomicznych systemów zasilania podczas długich przesuwów.

System autoglide 5 zapewnia bezpieczne prowadzenie przewodów poziomych, z prędkością do 4 m/s i przesuwów do 80 metrów. Autoglide 5 można łatwo zainstalować w alei na linie lub profilu. Jest przede wszystkim atrakcyjniejszy ze względu na niską cenę, ma o 88% krótszy czas instalacji i bezobsługową eksploatację.Łożyska do konserwacji predykcyjnej

Łożyska dostępne w wykonaniu z pięciu różnych materiałów iglidur przeznaczone są do konserwacji predykcyjnej. Niezależnie od tego, czy są przeznaczone do przemysłu spożywczego, produkcji maszyn tekstylnych, wózków widłowych, czy maszyn budowlanych, z inteligentnymi łożyskami ślizgowymi isense użytkownicy otrzymują trwałe i bezsmarowe rozwiązanie, które dostarcza informację o ich zużyciu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Od wózków widłowych po maszyny pakujące: łożyska ślizgowe isense dostarczają informację o ich zużyciu i ostrzegają w odpowiednim czasie przed potencjalną awarią.

Wszystkie inteligentne łożyska ślizgowe są dostępne na początek w trzech wymiarach: na wał o średnicy wewnętrznej 20, 30 i 40 milimetrów. Więcej rozmiarów i materiałów zostanie wkrótce opracowanych.

Nowy zwijacz kablowy z prowadnicą ślimakową

Aby móc elastycznie korzystać z narzędzi i paneli operacyjnych w produkcji, wymagają one odpowiednio długich przewodów i węży. Są one jednak często rozrzucone po podłodze hali, bez żadnej ochrony i stwarzają ryzyko potknięcia. Bębny przewodowe z pierścieniami ślizgowymi oferują rozwiązanie do przesyłania energii, ale często są dostępne tylko jako kompletny zestaw z nowym przewodem.

Dzięki modułowemu e-spool flex, przewody możemy w łatwy sposób magazynować oraz rozwijać np. w zastosowaniu do paneli operatorskich do robotów przemysłowych

Z tego powodu igus opracował e-spool flex – zwijacz kablowy z prowadnicą ślimakową. Nowy system do zwijania przewodów nie wymaga pierścienia ślizgowego, dzięki czemu przewody BUS'owe i węże do powietrza oraz cieczy mogą być prowadzone w sposób ciągły. Użytkownik w łatwy sposób może zainstalować każdy, nawet konfekcjonowany przewód w systemie i w dowolnym momencie go wymienić na inny. W celu szybkiego montażu firma igus korzysta z prowadnicy ślimakowej, do której włożony jest przewód lub wąż. Prowadnica jest następnie wkładana do oprawy e-spool flex, w kilku prostych krokach.

Nowy materiał do druku 3D metodą  SLS

Do bezpiecznej i niezawodnej produkcji w przemyśle elektronicznym oraz półprzewodnikowym potrzebne są komponenty o właściwościach przewodzenia elektrostatycznego, gdyż nawet niewielkie rozładowanie elektryczne może zniszczyć drogie linie produkcyjne.

iglidur I8-ESD: elektrostatycznie przewodzący materiał SLS do wytrzymałych i odpornych na ścieranie elementów drukowanych 3D w przemyśle elektronicznym

Odporne na zużycie części w przemyśle elektronicznym i półprzewodnikowym muszą nie tylko mieć długą żywotność, ale powinny także przewodzić elektrostatycznie, ponieważ gwałtowny wzrost ładunku elektrostatycznego, który nie jest rozpraszany przez materiał izolacyjny, może łatwo zniszczyć produkt. W celu szybkiej produkcji addytywnej elektrycznie przewodzących elementów specjalnych, firma igus opracowała nowy trybopolimer iglidur I8-ESD. Jest to trzeci materiał, który igus oferuje do metody SLS. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma dużą swobodę projektowania i może wykonać komponent bez żadnych kosztów narzędzi. Ponadto nie powstają odpady z tworzyw sztucznych, ponieważ nadmiar proszku można wykorzystać kilka razy, a wydrukowane części można poddać recyklingowi. Części wykonane z nowego proszku SLS – podobnie jak wszystkie materiały firmy igus – nie wymagają dodatkowego smarowania i są bardzo stabilne strukturalnie.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również