Ingersoll Rand wprowadza nowe osuszacze powietrza oparte na rewolucyjnej technologii chłodniczej

©

Udostępnij:

Ingersoll Rand®, światowy lider w branży instalacji sprężonego powietrza, gazu i usług serwisowych, wprowadza rewolucyjne rozwiązanie do osuszania – Chłodniczy osuszacz powietrza. Zapewnia on trzecią klasę jakości powietrza wg normy ISO, osiągalną dotychczas wyłącznie przez technologie oparte na desykantach

Chłodniczy osuszacz powietrza Ingersoll Rand – to pierwsze takie urządzeniem na świecie, zapewniające uzyskanie temperatury punktu rosy -20°C (-4°F), zmniejszając jednocześnie koszt energii o 70% i wielkość urządzenia o 40% w stosunku do konwencjonalnych osuszaczy adsorpcyjnych. Dzięki temu klienci zyskują niezawodne źródło sprężonego powietrza dla swoich procesów. Osuszacz chłodniczy może współpracować ze sprężarkami z wtryskiem oleju, bezolejowymi, odśrodkowymi i tłokowymi. 

Nowy osuszacz chłodniczy zapewnia najwyższą w swojej klasie jakość powietrza, którą dotychczas można było uzyskać w znacznie droższych konstrukcjach bębnowych lub wykorzystujących desykanty. Opracowaliśmy nową technologię, która zapewnia naszym klientom uzyskanie wysokiej jakości powietrza o temperaturze punktu rosy -20°C za pomocą wysokowydajnego osuszacza regeneracyjnego z czynnikiem chłodniczym, który jest zarazem wysokosprawnym, jak i ekonomicznym rozwiązaniem – mówi Rolf Paeper, Wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu w zakresie technologii i usług sprężania Ingersoll Rand. Ta rewolucyjna technologia pozwala uzyskać bardzo suche powietrze bez strat energii na wydmuchiwanie sprężonego powietrza, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać pełną moc swoich sprężarek.

 

Niezależnie od tego, czy klienci wykorzystują sprężone powietrze na potrzeby ogólne, czy do produkcji wyrobów wrażliwych, jak produkty farmaceutyczne, osuszacz chłodniczy zapewnia wymaganą jakość powietrza. – dodaje Rolf Paeper. Wysoka sprawność, doskonała alternatywa pod względem kosztów sprawia, iż ten rewolucyjny chłodniczy osuszacz powietrza firmy Ingersoll Rand zapewnia klientom rzeczywiste korzyści.

 Osuszacz chłodniczy zapewnia niższe łączne koszty eksploatacji niż tradycyjne osuszacze adsorpcyjne oraz o 80% niższe koszty utrzymania w porównaniu do osuszaczy bębnowych. W przeciwieństwie do nich nie wymaga on okresowej wymiany kosztownego desykantu, którego brak sprawia, że nie jest potrzebne dodatkowe odfiltrowywanie jego cząstek z powietrza.

Dodatkowe informacje dotyczące osuszaczy chłodniczych można uzyskać na stronie  www.ingersollrandproducts.comlub u lokalnego przedstawiciela handlowego.

Źródło: Ingersoll Rand      

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również