Inteligentna mobilość

Rittal © Rittal

Udostępnij:

Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym i ich stała dostępność są kluczowe dla możliwości poruszania się samochodów autonomicznych. W tym celu wymagana jest wysoce standaryzowana i skalowalna infrastruktura brzegowa. Z myślą o Smart Mobility firmy Rittal i IMB opracowały Scalable Modular Data Center (SMDC) – rozwiązanie dostępne w skalach po 2, 4, 6 szaf i dostarczane jako gotowe centrum danych.

Cyfryzacja prowadzi do radykalnych zmian w branży motoryzacyjnej, na kolei i w lotnictwie. Powstają lepsze systemy zarządzania ruchem, pojazdy łączą się z siecią, zbierane i analizowane są informacje o zużyciu paliwa, prędkości oraz natężeniu ruchu. Przemysły lotniczy i kolejowy w coraz większym stopniu digitalizują swoje produkty i usługi oraz łączą działalność z logistyką, by osiągnąć większą efektywność.Pojazdy stają się bardziej autonomiczne i oferują asystentów jazdy w czasie rzeczywistym. Setki czujników będą w niedalekiej przyszłości generować i przesyłać olbrzymie ilości danych niczym superkomputery. Dlatego decydujące znaczenie mają połączenia o krótkich czasach latencji z sieciami oraz centrami danych typu Edge – wszędzie i w każdej chwili.

Najkrótsze czasy latencji można osiągnąć za pomocą Rittal Scalable Modular Data Center (SMDC) z rozproszonymi systemami infrastruktury. SMDC obejmuje szafę IT, chłodzenie, rozdział i zabezpieczenie zasilania, wczesne wykrywanie pożaru, gaszenie oraz monitoring. Jest to gotowe centrum danych do Edge Computing, zgodne ze stopniem ochrony IP 20. Ważną zaletę rozwiązania stanowi dowolna skalowalność z 2, 4, 6 szafami z 5 kW mocy na szafę.

Żródło: Rittal 

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również