Inteligentna rozdzielnica Smart Panel – nowy produkt Schneider Electric

©

Udostępnij:

Schneider Electric stworzył Smart Panel – nowy produkt w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure, który w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw, prowadząc je ku pełnej automatyzacji i cyfryzacji. Inteligentna rozdzielnica Smart Panel, poszerzająca ofertę cyfrowej architektury zarządzania budynkiem, wpisuje się w ideę tworzenia otwartego systemu, który dzięki współpracy inteligentych urządzeń zwiększa funkcjonalność budynków.

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, że po raz kolejny firma wprowadziła na rynek nowe inteligentne urządzenie, zdolne do intgracji z nowoczesnymi systemami – rozdzielnicę Smart Panel. Takie rozwiązanie zapewnia czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz pozwala automatycznie reagować na pojawiające się problemy.Smart Panel, to proste rozwiazanie do zarządzania rozdziałem energii elentrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Możliwy jest również monitoring instalacji elektrycznych w budynku - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

 

Schneider Electric - Smart Panel
Smart Panel, Schneider

 

 

 Najważniejsze funkcjonalności:

  • Obsługa sieci Ethernet – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym. Wykorzystując wyłączniki automatyczne Schneider Electric z komponentami Enerlin'X, rozdzielnice przesyłają dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.
  • Elastyczność i skalowalność – Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A. Obszar działania urządzenia można łatwo przeskalować —rozdzielnice mogą monitorować i kontrolować pojedynczy wyłącznik, a także cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej.
  • Specjalne powiadomienia e-mail – Moduły komunikacyjne w Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane. Po wystąpieniu sytuacji inicjującej wysyłanie ostrzeżenia, wygenerowana zostanie wiadomość ze szczegółowymi informacjami o tym, jakie działania należy podjąć.
  • Zdalne monitorowanie –Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.


 

W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacjikomentuje Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric.Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji.

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również