Inteligentne kamery MicroHAWK serii V i F

©

Udostępnij:

Inteligentne kamery firmy Omron z serii V/F400 i V/F300 to najnowsze uzupełnienie popularnej linii produktów MicroHAWK. Dzięki wyjątkowo małym rozmiarom kamery upraszczają proces odczytywania kodów i kontroli wizyjnej.

Urządzenia z serii V/F400 i V/F300 łączą w sobie wiele funkcji w jednym produkcie, co pozwala obniżyć koszty sprzętu oraz ograniczyć zakres prac związanych z uruchomieniem i konserwacją. Zaawansowane technologie, takie jak opcjonalny autofocus w technologii płynnych soczewek oraz kolorowa kamera o wysokiej rozdzielczości 5 megapikseli, zapewniają wyjątkową precyzję, a jednocześnie zwiększają elastyczność układu linii produkcyjnych.Najnowocześniejsza technologia funkcji autofocusu wykorzystywana w kamerze umożliwia niezawodną kontrolę produktów, niezależnie od ich rozmiarów, kształtu lub wymagów w zakresie rodzaju kontroli. Ponadto zaawansowane algorytmy X-Mode firmy Omron umożliwiają odczyt dowolnego kodu na każdej powierzchni, w tym na materiałach profilowanych, połyskujących lub o innej nietypowej teksturze. Powyższe rozwiązania pomagają zminimalizować czas przestojów i zapewnić płynność produkcji.

Niewielkie rozmiary kamer z serii V/F400 i V/F300 ułatwiają ich montaż w urządzeniach o ograniczonej przestrzeni lub na małych robotach. Szeroka gama obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych obejmuje m.in. interfejsy Ethernet/IP i PROFINET, jeszcze bardziej zwiększają elastyczność zastosowań.

Źródło: Omron

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również