Inteligentny czujnik ciśnienia HPT 1400S smart

czujnik ciśnienia hydac © Hydac

Udostępnij:

 Nowa seria inteligentnych czujników HYDAC została tak zaprojektowana aby udostępniać użytkownikowi i producentowi maszyny nie tylko standardowe dane procesowe ale dodatkowe ważne informacje. Umożliwia to zmniejszenie kosztów operacyjnych, zużycia zasobów i optymalizację dostępności urządzenia.

Przetwornik ciśnienia serii HPT 1000 został opracowany specjalnie do zastosowań seryjnych i do zabudowania w ograniczonych przestrzeniach. Podobnie jak w większości przetworników ciśnienia produkcji HYDAC, w jego konstrukcji zastosowano wytrzymały, cienkowarstwowy czujnik tensometryczny.Wszystkie części HPT 1400S będące w kontakcie z cieczami są spawane i wykonane ze stali nierdzewnej a we wnętrzu czujnika nie ma elementów uszczelniających, tym samym ryzyko wycieku zostało wyeliminowane.

Dane procesowe, parametry i informacje diagnostyczne czujnika ciśnienia mogą być przesyłane za pomocą standardowego kabla z wykorzystaniem interfejsu IO-Link (komunikacja między czujnikiem a urządzeniem IO-link master w oparciu o interfejs punkt-punkt).

Czujnik HPT 1400S zapewnia dostęp klientowi do szeregu dodatkowych inteligentnych informacji takich jak: ciśnienie maksymalne, minimalne, średnie, czas pracy (ogólny, z kompensacją temperaturową) oraz dane statystyczne (np. procentowy czas pracy w danym zakresie ciśnień).Przetwornik ciśnienia jest dostępny w różnych zakresach ciśnień. Podstawowa dokładność 0,5% FS w połączeniu z małym dryftem temperaturowym otwiera szeroką gamę możliwych zastosowań dla HPT 1400S.

Źródło: HYDAC

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również