ITM 2018 zakończone

© RavenMedia

Udostępnij:

Około tysiąca firm i niemal 20 tys specjalistów z różnych branż obecnych było na tegorocznych targach przemysłowych ITM Polska, które na początku czerwca odbyły się w Poznaniu. Mniej więcej połowa wystawców przyjechała z zagranicy. To największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w naszym kraju.

Targi ITM są przykładem mariażu przemysłu i nauki. Bierze w nich udział blisko 1000 wystawców. Prezentują oni maszyny i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy.Zakres branżowy targów ITM Polska obejmuje 7 salonów tematycznych: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), Weldnig (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle). W tym samym czasie odbywają się także Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Subcontracting ITM Meetings.

Zobacz też: Galeria z targów ITM Polska

Optymizm panował także wśród wystawców, którzy zadowoleni byli zarówno z nowych kontaktów jak i odwiedzających stoiska gości.

– Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród klientów i odwiedzających – mówił Adam Szlendak, dyrektor zarządzający firmy Dalmec Polska.

Wystawcy zauważali też, że z dnia na dzień przybywało odwiedzających a pomiędzy poszczególnymi stoiskami zwiększał się tłum.

- Widać, że branża przemysłowa w Polsce w związku z brakiem pracowników przestawia się na robotyzację i szuka rozwiązań zautomatyzowanych. Bardzo dużymi zainteresowaniem cieszyły się roboty współpracujące, które nie wymagają tak dużych stref bezpieczeństwa jak normalne roboty – zauważył Michał Kania z Taskoprojektu.

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również