Kamery do monitorowania miejsc niebezpiecznych

kamera przemysłowa © Axis Communications

Udostępnij:

Axis Communications właśnie wprowadziło na rynek dwie kamery przeznaczone do środowisk niebezpiecznych, w tym zagrożonych wybuchem. Model XP40-Q1785 zapewnia obraz obejmujący 360 stopni, podczas gdy XPT Q6075 dysponuje 40-krotnym zoomem optycznym.XP40-Q1785 Explosion-Protected PTZ Camera

Nowa kamera posiada certyfikaty NEC, CEC, IECEx, ATEX i EAC Ex, które zapewniają jej bezpieczne działanie na rozległych obszarach zagrożonych zapłonem. Urządzenie udostępnia największe możliwe pole widzenia za sprawą 32-krotnego zoomu optycznego, 360-stopniowego obrotu i 180-stopniowego zakresu pochylenia. 

Dzięki solidnej, wykonanej ze stali nierdzewnej obudowie klasy IP66/IP67 nowa kamera może pracować w skrajnych temperaturach sięgających od -60°C do 60°C. Dysponuje zasilaniem 24 lub 110/230 V AC, które umożliwia stosowanie połączeń nawet w dużych odległościach, wykorzystując okablowanie światłowodowe lub sieć Ethernet. Ponadto elektroniczna stabilizacja obrazu sprawia, że kamerę można zainstalować na wysokiej ścianie, słupie czy kolumnie, minimalizując wpływ miejsca montażu na jakość obrazu. Urządzenie udostępnia technologię Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265, która zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową o 50% lub więcej bez obniżania jakości obrazu. 

Najważniejsze cechy:
•    Rozdzielczość HDTV 1080p i 32-krotny zoom optyczny 
•    360-stopniowy obrót i 180-stopniowy zakres pochylenia 
•    Technologie Forensic WDR i Lightfinder oraz elektroniczna stabilizacja obrazu
•    Łatwa instalacja przy użyciu okablowania światłowodowego i Ethernet
•    NEC, CEC, IECEx, ATEX i EAC Ex

ExCam XPT Q6075

Nowa kamera PTZ posiada 40-krotny zoom optyczny i jest przeznaczona do stosowania w miejscach zagrożonych zapłonem. Dzięki procesorowi nowej generacji umożliwia także udoskonalone funkcje obrazowania, wzmocnione zabezpieczenia, rozszerzone możliwości analiz i znacznie wydajniejszą kompresję wideo. Technologia Lightfinder 2.0 zapewnia znakomitą światłoczułość, umożliwiając rejestrowanie obrazów o bardziej realistycznych i nasyconych kolorach oraz ostrzejszym odwzorowaniu ruchomych obiektów.

Axis Communications, kamera przemysłowa

Kamera zawiera aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź” przeznaczoną do aktywnego śledzenia oraz pomoc w orientacji z obsługą nakładek dynamicznych. Ponadto udostępnia wzmocnione zabezpieczenia, takie jak podpisane oprogramowanie sprzętowe i bezpieczny start, które dają pewność, że instalowane będzie tylko autoryzowane, niezmodyfikowane oprogramowanie sprzętowe. Dodatkowo moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2 zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów. 

Nowa kamera kopułkowa PTZ waży zaledwie 20 kg, a więc znacznie mniej niż tradycyjne kamery pozycjonujące, oraz jest zabezpieczona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, kurzem i wodą (klasa ochrony IP66/68). Technologia zasilania przez sieć Ethernet (PoE) przyspiesza i ułatwia instalację. Ponadto źródło zasilania może być umieszczone w oddaleniu od kamery, co ułatwia serwisowanie i konserwację.

Najważniejsze cechy: 
•    Rozdzielczość HDTV 1080p przy 50/60 kl./s i 40-krotny zoom optyczny
•    Axis Lightfinder 2.0
•    Autotracking 2 i ułatwianie orientacji
•    Moduł TPM z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2
•    ATEX, IECEx, EAC i IA; Zone 1, 21

Źródło: Axis Communications

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również