Kolejne firmy otwierają się na rozwiązania IIoT

© Elmodis

Udostępnij:

Coraz więcej firm otwiera się na rozwiązania, dostarczane przez Przemysłowy Internet Rzeczy. Wynika to z postępującej transformacji cyfrowej oraz potencjalnych korzyści, które firmy zaczynają dostrzegać.

Według firmy analitycznej MarketsAndMarkets nakład na rozwój światowego rynku Predictive Maintenance (PdM), związanego z maksymalnym wykorzystaniem efektywności maszyn i urządzeń oraz unikaniem awarii i przestojów, wzrośnie z 1,4 mld dolarów w 2016 do 4,9 mld dolarów w 2021. Tym samym w ciągu 6 lat zwiększy się on ponad trzykrotnie, a roczna stopa wzrostu wyniesie aż 28,4%. Przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w monitoring oraz analizę pracy maszyn, ponieważ takie podejście gwarantuje im oszczędności, związane zarówno z kosztami naprawy maszyn, przestojów, jak i oszczędnościami energii. A te są spore - według Smart Manufacturing Report 2017 firmy inwestujące w rozwiązania IIoT zmniejszyły koszty bezpośrednie nawet o 20%, wydatki na energię - średnio o 5%, a wydatki na oprzyrządowanie i części zamienne - średnio o 3%.Konieczność inwestycji w rozwój, przy jednoczesnym otwarciu się na rozwiązania dostarczane przez Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) dostrzegają też polskie firmy. Potwierdzają to dane, z raportu PwC, dotyczące wyzwań współczesnej produkcji w przemyśle 4.0. Zgodnie z zawartymi w nim przewidywaniami, do 2020 roku wydatki polskich firm na działania związane z transformacją cyfrową zwiększą się do 7,7% ich rocznych przychodów. Przykładem jest firma Inter Trade - jeden z wiodących dostawców produktów, niezbędnych do utrzymania ciągłości pracy zakładów produkcyjnych.

Transformacja, którą przechodzi nasza firma, jest świadomym procesem, wynikającym z obserwacji zmian zachodzących na rynku przemysłowym. Otwarcie się na rozwiązania IIoT wynika z potrzeb naszych klientów, którzy wraz z postępującą automatyzacją borykają się z problemem braku fachowej kadry, zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie utrzymania ruchu w fabrykach - wyjaśnia Krzysztof Jureczka - Prezes Zarządu Inter Trade. - Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z firmą Elmodis, oferującą jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań Przemysłu 4.0. Decyzja ta jest odpowiedzią na potrzeby współpracujących z nami przedsiębiorstw, związanych z zachowaniem ciągłości pracy maszyn, ich monitorowaniem i przewidywaniem awarii, a w efekcie uzyskaniem ogromnych oszczędności energii - dodaje Krzysztof Jureczka.

Tym samym Inter Trade stał się pierwszym oficjalnym dystrybutorem rozwiązań, pozwalających kontrolować wydajność maszyn przemysłowych w czasie rzeczywistym.

Współpraca z Inter Trade pozwoli nam na otwarcie się na nowych klientów, oferując im innowacyjne rozwiązania z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy. Produkcja, energetyka, przemysł petrochemiczny czy gazowy to tylko niektóre obszary, w których działamy i w których będziemy się rozwijać dzięki nawiązaniu partnerskiej współpracy z tak rozwojową i cenioną firmą w branży przemysłowej, jaką jest w Inter Trade - tłumaczy Artur Hanc - założyciel i prezes ELMODIS, prekursor rozwiązań IIoT w Polsce.

Technologia będzie kierowana do dwóch grup odbiorców: producentów maszyn i urządzeń, którym pomoże obniżyć koszty napraw gwarancyjnych oraz do zakładów, reprezentujących różne gałęzie przemysłu, którym pozwoli obniżyć zużycie energii, a także uniknąć kapitałochłonnych awarii i przestojów. 

Źródło: 365agencja

 

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również