Komercyjne sieci 5G w Korei

5G, nowa technologia, inteligenta produkcja © pixabay.com

Udostępnij:

SK Telecom (SKT), KT i LG Uplus jednocześnie uruchomiły swoje sieci 5G o północy 1 grudnia. Są to pierwsze na świecie komercyjne usługi 5G oparte na standardach 3GPP.

Jednak usługi mają ograniczony zasięg i są dostępne tylko dla firm używających routerów mobilnych, a operatorzy planują skierować do konsumentów zasięg ogólnokrajowy w marcu, gdy telefony 5G staną się dostępne.SKT powiedział, że jego sieć 5G obejmuje obecnie główne obszary 13 miast i okręgów, w tym Seul i cztery miasta w Gyeonggi-do. Pierwsze połączenie z komercyjną siecią 5G SKT zostało wykonane przez dyrektora Park Jung-ho w Bundang, Gyeonggi-do w celu zarządzania Park Sook-hee w Myeongdong przy użyciu prototypu smartfona Samsung 5G.

Operator powiedział, że zainstalował 4100 stacji bazowych 5G i planuje rozwinąć ich ponad 7 000 do końca grudnia, a zasięg rozszerzy się do 85 miast.

Koreańskie Ministerstwo Nauki i ICT w lipcu naciskało na operatorów, aby współpracowali, aby "uniknąć nadmiernej konkurencji" i zapewnili, że kraj jako pierwszy uruchomi technologię nowej generacji. Od tego czasu pracowali nad wspólnym komercyjnym uruchomieniem 5G. 

Źródło: Mobile World Live

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również