Kompaktowy i oszczędny: liniowy robot drylin E od igus

© igus GmbH

Udostępnij:

Łatwość ruchu i precyzja w najmniejszych przestrzeniach - tego typu wymogi stawiane są robotom liniowym, wykorzystywanym w zadaniach z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma igus opracowała innowacyjnego, kompaktowego robota kartezjańskańskiego, który idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. To kompleksowe rozwiązanie składające się z bezsmarownych i bezobsługowych osi pasów zębatych i silników.

Automatyzacja procesów produkcyjnych stopniowo nabiera większego znaczenia w inżynierii mechanicznej, a jej celem jest umożliwienie wytworzenia produktów w możliwie najkrótszym czasie i najniższej cenie. Kierując się tym założeniem, firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot liniowy, który dostarczany jest nie tylko szybko, ale również w niskiej cenie 1,799 euro. Innowacyjny, bezsmarowny i bezobsługowy robot liniowy drylin E znajduje zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w technologii medycznej stawiającej wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak również w zadaniach z dziedziny mikroelektroniki oraz w operacjach typu pick & place. W małej przestrzeni roboczej o wymiarach 400 x 400 x 100 milimetrów, to kompaktowe i kompleksowe rozwiązanie może przenosić obciążenia do 2,5 kg przy maksymalnej prędkości do 0,5 m na sekundę.Dwie osie z paskami zębatymi drylin ZLW oraz oś z listwą zębatą zapewniają precyzyjne prowadzenie oraz eksploatację, która nie wymaga smarowania, dzięki elementom ślizgowym wykonanym z wysokowydajnego tworzywa sztucznego, wyjaśnia Alexander Mühlens, szef planowania w zakresie technologii napędów drylin w firmie igus.

Jedną z możliwych do wyboru opcji są elementy mocujące do profili systemowych. Robot liniowy dostarczany w przeciągu 24 godzin jest gotowy do podłączenia z silnikami krokowymi NEMA17/23 oraz enkoderami. Dzięki temu klient jest w stanie zamontować ten produkt na maszynie już następnego dnia.

Roboty liniowe drylin E do natychmiastowego zastosowania

Oprócz innowacyjnego robota bramowego drylin E przystosowanego do pracy w małych przestrzeniach, firma igus dostarcza również dwuosiowe napędy liniowe bezpośrednio z magazynu. Wszystkie roboty liniowe zawierają fabrycznie skonfigurowane moduły liniowe drylin oraz osie liniowe z silnikami krokowymi NEMA jak również wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu. Oprócz dostępnych na magazynie standardowych robotów, użytkownik ma możliwość skonfigurowania własnej wersji na https://www.igus.eu/robot-enquiry mając do dyspozycji system drylin W. W zależności od wymagań klienta, istnieje możliwość skonfigurowania długości osi i różnych silników, również z e-prowadnikami oraz przewodami od igus.

 

Produkt jest dostępny bezpośrednio z magazynu w cenie 1,799 euro.

 

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
Informacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również