Kompaktowy przetwornik temperatury NPT4

©

Udostępnij:

Nowy przetwornik temperatury NPT4 firmy akYtec jest urządzeniem o szerokości zaledwie 6.1 mm, dopasowanym do montażu na szynie DIN. Przetwarza on informacje z różnych termopar bądź termometrów rezystancyjnych na sygnały prądowe lub napięciowe.

Poręczny NPT4 jest wyposażony w uniwersalne wejście używane do podłączenia wielu typów termopar (TC) i termometrów rezystancyjnych (RTD) w dwu-, trój- i czteroprzewodowej konfiguracji. W przeciwieństwie do NPT1 i NPT3, używających na wyjściu sygnału 4-20 mA, NPT4 może wysyłać różne sygnały prądowe (4-20 mA, 0-20 mA, 0-5 mA), jak i napięciowe (0-10 V, 2-10V, 0-5V). Z tym urządzeniem akyTec poszerza swój asortyment o uniwersalny przetwornik temperatur z aktywnym wyjściem.
Możliwości zastosowania

Przetwornik NPT4 jest dostosowany do uniwersalnego użytku w wielu dziedzinach gospodarki, n.p. automatyka, chłodnictwo i klimatyzacja, inżynieria przemysłowa i mechaniczna jak rownież gastronomia. Zawsze gdy w grę wchodzą rożne typy sensorów i sygnałów, NPT4 znajdzie swoje zastosowanie. Można go zamontować w zarówno centralnej szafie sterowniczej, jak i mniejszej bezpośrednio przy używanej maszynie. Przetwornik potrafi wykryć błąd w przypadku awarii sensora bądź zwarcia. Wejścia urządzenia są zabepieczone przeciw wspomnianym zwarciom, a obwód zasilający przeciw odwróconej polaryzacji. Urządzenia można używać w temperaturach od -40 do +70°C, konfiguracja następuje przez interfejs USB.

Źródło: akYtec

Udostępnij:

Drukuj
etATOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również